Gənc alim və mütəxəssislərin VI institutlararası futbol çempionatı keçiriləcək
Akademiyanın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının təşkilatçılığı, İşlər İdarəsi və Azad Həmkarlar İttifaqının dəstəyilə AMEA-nın gənc alim və mütəxəssislərinin VI institutlararası futbol çempionatı keçiriləcək.
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96 illik yubileyinə həsr olunan ənənəvi çempionatda iştirak etmək istəyən komandalar 10 aprel 2019-cu il tarixinədək iştirakları ilə bağlı ərizələri AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasına təqdim etməlidirlər.
Turnirdə iştirakla bağlı tələblər aşağıdakılardır:
- Müəssisənin rəhbərliyi tərəfindən imza və möhürlə təsdiqlənən iştirakçı ərizəsində hər komandanın heyətində maksimum 11 nəfər olmalıdır;
- Komandanı təmsil edən hər bir oyunçu haqqında şəxsi məlumatlar (ad, atasının adı, soyadı, işlədiyi şöbə, vəzifəsi, 3x4 ölçüdə şəkil), şəxsiyyəti təsdiq edən sənədin surəti, eləcə də əmək kitabçasından çıxarış (rəhbərlik tərəfindən möhürlə təsdilənmiş) sənədlərə əlavə olunur;
- Komandaların heyətini AMEA-nın müvafiq müəssisəsində yalnız ştatda və yaxud yarımştatda çalışan (01.01.2019 tarixindən bəri işə götürülənlər istisna olmaqla) əməkdaşlar iştirak edə bilər;
- Müəssisə üzrə komandanın təşkili məsələsinə müvafiq təşkilatın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri cavabdehlik və məsuliyyət daşıyır.

Состоится  VI  Чемпионат по футболу среди молодых ученых и специалистов
Шестой межинститутский чемпионат по футболу среди молодых ученых и специалистов НАНА пройдет при поддержке Совета молодых ученых и специалистов Академии, Управления делами и Объединенного профсоюзного комитета. Чемпионат посвящен освященного 96-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева.
Команды, желающие принять участие, должны подать свои заявки в Совет молодых ученых и специалистов НАНА до10 апреля 2019 года.
Требования для участия в турнире следующие:
- В заявке, поданной руководством учреждения и заверенной подписью и печатью, в каждой команде должно быть не более 11 человек;
- личная информация о каждом игроке, представляющем команду (имя, отчество, фамилия, должность, должность 3х4), копия удостоверения личности, а также выписка из трудовой книжки (заверенная печатью);
- В командах могут принять участие только сотрудники, числящиеся в штате или полштата учреждения (исключая тех, кто принят на работу с 01.01.2019 г.)