Nadir şah Əfşara həsr edilən beynəlxalq konfrans keçiriləcək
İyunun 19-dan 21-dək Bakı şəhərində “Nadir şah Əfşar: tarixin gedişini dəyişdirən görkəmli sərkərdə” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək. Konfransın təşkilatçıları AMEA Tarix İnstitutu və Türkiyə Cümhuriyyəti Dünya Avşarlar Dərnəyinin Azərbaycan şöbəsidir.
Konfransın materialları çap olunacaq. Məruzələr kodlaşdırılmalı (Azərbaycan, rus və ingilis dillərində açar sözlər, rus və ingilis dillərində xülasələrlə birlikdə) və mayın 15-dək Təşkilat Komitəsinə göndərilməlidir.
Məqalələrin həcmi 10 səhifədən artıq olmamalı və elektron variant ameatarixinstitutu@gmail.com  e-poçt ünvanına göndərilməlidir.
Məqalənin mətni Microsoft Word 2007-2010-da Times New Roman şrifti ilə yığılmalıdır. Şriftin ölçüsü 14, sətirlərarası interval 1,5 olmalıdır. Sol tərəfdən məsafə 3 sm, sağdan 1 sm, yuxarı və aşağıdan isə 2 sm olmalıdır. Məqalələrin adının üstündə sağda müəllifin adı və soyadı, altında isə çalışdığı müəssisənin, təşkilatın və şəhərin adı, elmi dərəcəsi və elmi adı qeyd olunmalıdır.
Konfransa ölkə xaricindən qatılan mütəxəssislərin bütün xərcləri öz hesablarınadır.
Daha ətraflı məlumat üçün Təşkilat Komitəsinə müraciət etmək olar: AMEA-nın əsas binası, 6-cı mərtəbə, Tarix İnstitutu.

Состоится международная конференция посвященная Надир шаху Афшару
Международная научная конференция «Надир шах Афшар: выдающийся полководец изменивший ход истории» пройдет в Баку 19-21 июня. Организаторами конференции являются Институт истории НАНА и азербайджанский отдел Всемирного кружка афшаров Турецкой Республики.
Материалы конференции будут опубликованы. Доклады должны быть закодированы (с ключевыми словами на азербайджанском, русском и английском языках, вместе с резюме на русском и английском языках) и отправлены в Оргкомитет до 15 мая.
Содержание статей не должно превышать 10 страниц, а электронная версия должна быть отправлена на электронный адрес ameatarixinstitutu@gmail.com.
Текст должен быть набран в Microsoft Word 2007-2010 шрифтом Times New Roman. Размер шрифта должен быть 14, межстрочный интервал 1,5. Расстояние слева должно быть 3 см, справа 1 см, вверх и вниз 2 см. Над названием статьи должны быть указаны имя автора справа и название учреждения, организации и города, в котором он работает, ученая степень и научное название.
Все расходы участников с зарубежных стран оплачиваются ими самими.
За дополнительной информацией обращайтесь в Оргкомитет: Главное здание НАНА, 6 этаж, Институт истории.