Nadir şah Əfşara həsr edilən beynəlxalq konfrans keçiriləcək
İyunun 19-dan 21-dək Bakı şəhərində “Nadir şah Əfşar: tarixin gedişini dəyişdirən görkəmli sərkərdə” mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək. Konfransın təşkilatçıları AMEA Tarix İnstitutu və Türkiyə Cümhuriyyəti Dünya Avşarlar Dərnəyinin Azərbaycan şöbəsidir.
Konfransın materialları çap olunacaq. Məruzələr kodlaşdırılmalı (Azərbaycan, rus və ingilis dillərində açar sözlər, rus və ingilis dillərində xülasələrlə birlikdə) və mayın 15-dək Təşkilat Komitəsinə göndərilməlidir.
Məqalələrin həcmi 10 səhifədən artıq olmamalı və elektron variant ameatarixinstitutu@gmail.com  e-poçt ünvanına göndərilməlidir.
Məqalənin mətni Microsoft Word 2007-2010-da Times New Roman şrifti ilə yığılmalıdır. Şriftin ölçüsü 14, sətirlərarası interval 1,5 olmalıdır. Sol tərəfdən məsafə 3 sm, sağdan 1 sm, yuxarı və aşağıdan isə 2 sm olmalıdır. Məqalələrin adının üstündə sağda müəllifin adı və soyadı, altında isə çalışdığı müəssisənin, təşkilatın və şəhərin adı, elmi dərəcəsi və elmi adı qeyd olunmalıdır.
Konfransa ölkə xaricindən qatılan mütəxəssislərin bütün xərcləri öz hesablarınadır.
Daha ətraflı məlumat üçün Təşkilat Komitəsinə müraciət etmək olar: AMEA-nın əsas binası, 6-cı mərtəbə, Tarix İnstitutu.

An international conference dedicated to Nadir Shah Afshar to be held
Baku will hold the international scientific conference on "Nadir Shah Afshar: an outstanding commander have changed history" on June 19-21. The conference organizers are ANAS Institute of History and the Azerbaijan Department of the Afshar World Association, Republic of Turkey
Conference materials will be published. Reports must be coded (with keywords in Azerbaijani, Russian and English, together with summaries in Russian and English) and sent to the Organizing Committee till May 15.
Articles content should not exceed 10 pages, and the electronic version should be sent to the email ameatarixinstitutu@gmail.com.
Text should be typed in Microsoft Word 2007-2010 with Times New Roman font. Font size should be 14, line spacing 1.5. The distance on the left should be 3 cm, on the right 1 cm, up and down 2 cm. The title of the article should indicate the author’s name on the right and the name of the institution, organization and city, his academic degree.
All expenses from foreign countries paid for by the participants.
For more details please contact organizing committee: Main building of ANAS, 6th floor, Institute of History.