Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi vakant vəzifələri tutmaq üçün müsabiqə elan edir
Vakant yerlər muzeyin Arxeologiya elmi fond şöbəsinə aparıcı elmi işçi, elmi işçi və kiçik elmi işçi, Etnoqrafiya elmi fond şöbəsinə kiçik elmi işçi, Numizmatika və epiqrafika elmi fond şöbəsinə elmi işçi, Neqativ fonduna müdir, Sənədli mənbələr fonduna müdir, Təsviri materiallar fonduna müdir, Bərpa laboratoriyasına müdir, həmçinin Kitabxana müdiri, Bərpa laboratoriyasına bərpaçı-rəssam (tekstil, dəri üzrə) və Elmi maarifləndirmə və ekskursiyalar şöbəsinə ekskursiyaçısı (rus dilində) vəzifələrinə 1 yerdir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən iddiaçılar aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidir:
- kadrların şəxsi uçot vərəqi;
- əmək kitabçasının müvafiq qaydada təsdiq olunmuş surəti;
- magistratura və ona bərabər tutulan ali təhsil haqqında sənədin müvafiq qaydada təsdiq olunmuş surəti;
- elmi dərəcə, elmi ad və elmi rütbə haqqında sənədlərin surətləri (aparıcı elmi işçi vəzifəsinə iddiaçılar üçün mütləqdir);
- elmi nailiyyətlərinə görə dövlət və beynəlxalq elmi təşkilatlar tərəfindən verilən fəxri ad və titullar haqqında məlumat;
- yerinə yetirilmiş elmi tədqiqat və təcrübi-axtarış işləri, həmçinin elmi və elmi texniki layihə, müsabiqə, qrant və proqramlarda iştirak haqqında məlumat;
- müəlliflik hüququ və ya patent ilə qorunan əqli mülkiyyət obyektlərinin qeydiyyatı haqqında şəhadətnamələrin surətləri;
- çap olunmuş elmi əsərlərin, xüsusi təsir göstəricisinə (İmpakt faktoruna) malik olan və istinad indeksli elmi jurnallarda nəşr olunan elmi məqalələrin surətləri (üz səhifəsi və mündəricatla bir yerdə);
- fəaliyyət göstərdiyi elm sahəsi üzrə yüksək elmi nüfuzu olan mütəxəssis rəyi;
- elmi jurnalların redaksiya heyətlərində üzvlük haqqında məlumat.
Sənədlər elan dərc edilən gündən 1 ay müddətində AMEA Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyində qəbul olunur (iş günləri ərzində, saat 09:00-dan 13:00-dək).

ANAS National Museum of Azerbaijan History airs competition for vacancies
Vacant positions: Leading Researcher of the Archaeological Scientific Fund of the Museum, Researcher and Junior Researcher of this Department, Junior Researcher of the Scientific Fund of Ethnography, Researcher of the Scientific Department of Numismatics and Epigraphy, Director of the Negative Foundation, Director of the Fund for Documentary Sources, Director of the Foundation of Fine Materials, Head of the Recovery Laboratory, Director library, as well as the restorer-artist of the Laboratory of Restoration (textiles, leather) and the guide in the Department of Scientific Education and Excursions (on Russia).
Applicants must submit the following documents:
- Personal sheet of personnel accounting (including 2 photos of 3x4);
- A copy of the work book;
- A copy of the diploma of the presence of a scientific degree;
- List of published scientific works.
- Copies of academic degrees, academic titles (for leading scientific workers is required);
- Information on honorary titles and titles awarded by state and international scientific organizations for academic achievements;
- Scientific research and experimental research, as well as participation in scientific and technical projects, competitions, grants and programs;
- Copies of the registration of intellectual property protected by copyright or patent;
- Copies of scientific articles published in scientific journals with impact factor, published scientific works with a link;
- A review from a scientific expert with a high scientific prestige;
- Information on membership in the editorial board of scientific journals;
Documents must be submitted within one month from the date of announcement (on weekdays from 09:00 to 13:00).