“Yusif Seyidov və Azərbaycan dilçiliyinin aktual problemləri” mövzusunda respublika konfransı keçiriləcək
24.04.2019 10:57
Aprelin 29-da saat 11:00-da AMEA-nın Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunda görkəmli dilçi alim, Əməkdar elm xadimi, professor Yusif Seyidovun anadan olmasının 90 illiyi münasibətilə “Yusif Seyidov və Azərbaycan dilçiliyinin aktual problemləri” mövzusunda respublika konfransı keçiriləcək.
Konfransda “Yusif Seyidovun elmi-pedaqoji fəaliyyəti”, “Yusif Seyidov və Nəsimi”, “Yusif Seyidovun Bakı Dövlət Universitetində fəaliyyəti”, “Yusif Seyidov unudulmaz müəllim kimi” mövzularında məruzələr dinləniləcək.

The republican conference "Yusif Seyidov and actual problems of Azerbaijani linguistics" to be held
On April 29 at 11:00 at the Institute of Linguistics named after Nasimi of ANAS will be held Republican conference on "Yusif Seyidov and Actual Problems of Azerbaijani Linguistics", dedicated to the 90th anniversary of an outstanding linguist, Honored Scientist, Professor Yusif Seyidov.
The conference will include lectures on "Scientific-pedagogical activities of Yusif Seyidov", "Yusif Seyidov and Nasimi", "Activity of Yusif Seyidov at Baku State University", "Yusif Seyidov as an unforgettable teacher".