Azərbaycanın ən gənc magistrantı AMEA-nın Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda təhsil alacaq
Ölkənin ən gənc magistrantı, 19 yaşlı Nigar Veysəlova Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının akademik Yusif Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda (NKPİ) təhsil alacaq.
Nigar Veysəlova Bakı Dövlət Universitetinin məzunudur. O, nanomateriallar kimyası ixtisası üzrə respublikada ən yüksək bal – 131 bal toplayıb. Nigar magistratura təhsilini Azərbaycan elminin ən qocaman, bu il 90 illik yubileyini qeyd edəcək akademik Y.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda almağa qərar verib. Dövlət İmtahan Mərkəzi onun bu seçimini təsdiqləyib.
Bununla bağlı gənc magistrant NKPİ-də olub, bu elmi müəssisənin direktoru, akademik Vaqif Abbasovla görüşüb. Alim Nigar Veysəlovanı magistraturaya daxil olması münasibətilə təbrik edib, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

The youngest graduate of Azerbaijan will study at the Institute of Petrochemical Processes of ANAS
The youngest student of the country, Nigar Veysalova, 19, will study at the Institute of Petrochemical Processes (IPP) named after Academician Yusif Mammadaliyev.
Nigar Veysalova is a graduate of Baku State University. She has the highest score in the republic in the specialty of nanomaterials chemistry - 131 points. Nigar decided to take masters degree education at the Institute of Petrochemical Processes named after Academician Y.Mammadaliyev.
In this regard, the young masters visited the IPP and met with the director of this scientific institution, academician Vagif Abbasov. Vagif Abbasov congratulated Nigar Veyselova on graduation and wished her success in the future career.