Azərbaycanın ən gənc magistrantı AMEA-nın Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda təhsil alacaq
Ölkənin ən gənc magistrantı, 19 yaşlı Nigar Veysəlova Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının akademik Yusif Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda (NKPİ) təhsil alacaq.
Nigar Veysəlova Bakı Dövlət Universitetinin məzunudur. O, nanomateriallar kimyası ixtisası üzrə respublikada ən yüksək bal – 131 bal toplayıb. Nigar magistratura təhsilini Azərbaycan elminin ən qocaman, bu il 90 illik yubileyini qeyd edəcək akademik Y.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda almağa qərar verib. Dövlət İmtahan Mərkəzi onun bu seçimini təsdiqləyib.
Bununla bağlı gənc magistrant NKPİ-də olub, bu elmi müəssisənin direktoru, akademik Vaqif Abbasovla görüşüb. Alim Nigar Veysəlovanı magistraturaya daxil olması münasibətilə təbrik edib, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Самый юный магистрант Азербайджана будет обучаться в Институте нефтехимических процессов НАНА
Самый юный магистрант республики, 19-летняя Нигяр Вейсалова будет обучаться в Институте нефтехимических процессов имени академика Юсифа Мамедалиева (ИНХП) Национальной академии наук Азербайджана.
Нигяр Вейсалова является выпускницей Бакинского государственного университета. Она набрала самый высокий по республике бал по специальности «Химия наноматериалов» – 131 бал. Нигяр решила продолжить свое обучение в старейшем научном учреждении Азербайджана, которое в этом году отметит свой 90-летний юбилей, – Институте нефтехимических процессов имени академика Юсифа Мамедалиева. Государственный экзаменационный центр утвердил ее выбор.
В связи с этим с юным магистрантом встретился директор ИНХП, академик Вагиф Аббасов. Академик поздравил Нигяр Вейсалову с поступлением в магистратуру и пожелал ей успехов в дальнейшей деятельности.