AMEA-nın bir qrup əməkdaşı "Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi" döş nişanına layiq görülüb
22.07.2019 17:12
AR Təhsil naziri Ceyhun Bayramovun müvafiq əmrinə əsasən, elm və təhsilin inkişafı sahəsində səmərəli fəaliyyətlərinə görə, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının bir qrup əməkdaşı "Azərbaycan Respublikası qabaqcıl təhsil işçisi" döş nişanı ilə təltif olunub.
Belə ki, AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil baş idarəsinin Doktorantura şöbəsinin müdiri, kimya üzrə fəlsəfə doktoru Ömər Gülalov, Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun laboratoriya müdiri Almaz Tağıyeva, həmin müəssisənin böyük elmi işçisi Məhyəddin İskəndərov və aparıcı elmi işçisi Nizami Mürsəlov, İdarəetmə Sistemləri İnstitutunun Təhsil şöbəsinin müdiri, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Quliyeva, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun Tədris-İnnovasiya Mərkəzinin müdiri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Rəsmiyyə Mahmudova, Dilçilik İnstitutunun Təhsil şöbəsinin müdiri, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Qətibə Quliyeva və Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Təhsil şöbəsinin müdiri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Samirə Rüstəmova döş nişanına layiq görülüblər.

Группа сотрудников НАНА была удостоена нагрудного знака «Передовой работник образования Азербайджанской Республики»
22.07.2019 17:12
Согласно соответствующему приказу министра образования Азербайджанской Республики Джейхуна Байрамова, за свою плодотворную деятельность в области развития науки и образования группа сотрудников научных учреждений и организаций НАНА была удостоена нагрудного знака «Передовой работник образования Азербайджанской Республики».
Так, нагрудного знака были удостоены: заведующий Отделом докторантуры Главного управления науки и образования аппарата Президиума НАНА, доктор философии по химии Омар Гюлалов, заведующая лабораторией Института нефтехимических процессов Алмаз Тагиева, старший научный сотрудник того же учреждения Махяддин Искендеров и ведущий научный сотрудник Низами Мурсалов, заведующая Отделом образования Института систем управления, доктор философии по математике Севиндж Гулиева, руководитель Учебно-инновационного центра Института информационных технологий, доктор философии по технике Расмийя Махмудова, заведующая Отделом образования Института языкознания, доктор философии по филологии Гатиба Гулиева и заведующая Отделом образования Института молекулярной биологии и биотехнологий, доктор философии по биологии, доцент Самира Рустамова.