“Elm” qəzetinin növbəti nömrəsi çapdan çıxıb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA) Rəyasət Heyətinin mətbu orqanı olan  “Elm” qəzetinin 2019-cu il üçün növbəti nömrəsi avqustun 23-də işıq üzü görüb.
Qəzetin birinci səhifəsindəki “Tarixi mənbələrə əsaslanan nəşr” məqaləsi Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının rəhbəri, akademik Ramiz Mehdiyevin Azərbaycan və rus dillərində çapdan çıxmış “Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi: problemin mənbələri və nizamlanma perspektivləri” kitabına həsr olunub. Sonrakı səhifələrdə “Birinci Xəzər İqtisadi Forumu”, “Tanınmış alim”, “Sadəcə başlamaq lazımdır”, “Sabitlik adasının mühüm siması”, “Ömrün müdrik çağı”, "Koroğlunun ustadnamələri" məqalələri yer alıb.
Bundan başqa, oxucular "Elmi lektoriya təşkil olunacaq", "Geniş imkanlar", “Qalib layihə”, “Əkiz qardaşlar”, "Milli Kitabxanada sərgi", "Astroseminar" sərlövhəli maraqlı materiallarla, eləcə də AMEA Naxçıvan Bölməsinin və akademiyanın institutlarının yeni nəşrləri ilə tanış ola bilərlər.

Вышел в свет очередной номер газеты «Элм» («Наука»)
23 августа 2019 года вышел в свет очередной номер газеты  "Элм"  ("Наука"), которая является печатным органом Президиума Национальной Академии наук Азербайджана.
Статья на первой странице газеты посвящена недавно изданной книге на азербайджанском и русском языках руководителя Администрации Президента Азербайджанской Республики академика Рамиза Мехтиева – «Армяно-азербайджанский нагорно-карабахский конфликт: истоки проблемы и перспективы урегулирования». На следующих страницах представлены такие статьи, как «Первый Каспийский экономический форум», «Известный ученый», «Просто нужно начать», «Значимое лицо острова стабильности» и другие.
Кроме того, читателям представлены интересные материалы под заголовками «Широкие возможности», «Проект-победитель», «Братья близнецы», «Выставка в Национальной библиотеке», «Астросеминар», а также новые публикации Нахчыванского отделения и различных научных учреждений НАНА.