Polimer Materialları İnstitutunun bir qrup alimi Sumqayıt şəhərinin sosial-iqtisadi inkişafındakı xidmətlərinə görə təltif edilib
21.11.2019 16:35
Ölkə Prezidenti İlham Əliyevin “Sumqayıt şəhərinin sosial-iqtisadi inkişafında xidmətləri olan şəxslərin təltif edilməsi haqqında” 20 noyabr 2019-cu il tarixli Sərəncamına əsasən, AMEA Polimer Materialları İnstitutunun bir qrup alimi Sumqayıt şəhərinin 70 illiyi münasibətilə və şəhərin sosial-iqtisadi inkişafında xidmətlərinə görə təltif ediliblər.
Belə ki, institutun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Bəxtiyar Məmmədov və laboratoriya müdiri, professor Ağa Mustafayev 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə, institutun direktor müavini, k.ü.e.d. Kazım Quliyev isə 3-cü dərəcəli “Əmək” ordeni ilə təltif ediliblər.

A group of scientists from the Institute of Polymer Materials was awarded for their contribution to the socio-economic development of Sumgait
21.11.2019 16:35
According to the order of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev "On awarding the persons who have contributed to the socio-economic development of Sumgait" dated November 20, 2019, a group of scientists of the Institute of Polymer Materials of ANAS was awarded for the 70th anniversary of Sumgait.
Thus, director of the institute corresponding member of ANAS Bakhtiyar Mammadov and laboratory head Prof. Agha Mustafayev was awarded the order "For service to the motherland" of the 3rd degree, deputy director of the institute Doctor of Chemistry Kazim Guliyev was awarded the 3rd degree "Labor" order.