Akademik İsa Həbibbəyli Türkiyədə “Şərəf” medalı ilə təltif olunub
AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli Türkiyədə fəaliyyət göstərən Avrasiya Yazıçılar Birliyi tərəfindən “Şərəf” medalı ilə təltif olunub.
Alim türk dünyası qarşısında yaradıcı xidmətlərinə, Azərbaycan elminin inkişafına verdiyi töhfələrə görə bu mükafata layiq görülüb.
Avrasiya Yazıçılar Birliyinin bu barədə qərarında qeyd edilir ki, 70 yaşı tamam olan İsa Həbibbəyli türk dünyasının ədəbiyyatı, zəngin mədəni irsi və ortaq tarixi dəyərlərinə dair çoxsaylı araşdırmalar aparıb, o cümlədən öz əsərləri ilə gələcək nəsillər üçün qiymətli yaradıcılıq irsi yaradıb.

Академик Иса Габиббейли награжден медалью «Шараф» в Турции
Вице-президент НАНА академик Иса Габиббейли был награжден медалью «Шараф» Евразийским союзом писателей в Турции.
Ученый был удостоен этой награды за творческий вклад в тюркский мир и вклад в развитие азербайджанской науки.
В этой связи в постановлении Евразийского союза писателей говорится, что Иса Габиббейли, которому 70 лет, провел многочисленные исследования в области литературы, богатого культурного наследия и общих исторических ценностей тюркского мира и создал ценное творческое наследие для будущих поколений.