İnstitutda təhsil alan 2 magistrant, elmlər doktoru hazırlığı üzrə 6 dissertant, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə 15 doktorant və dissertant qurumun direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Bəxtiyar Məmmədovun 18 noyabr 2019-cu il tarixli əmri ilə yaradılmış Attestasiya Komissiyası qarşısında 2019-cu il ərzində yerinə yetirdikləri elmi-tədqiqat işləri barədə hesabat veriblər.
İclasda magistrant, doktorant və dissertantların il ərzində beynəlxalq və respublika səviyyəli elmi konfranslarda iştirakı və çap olunmuş məqalələri müzakirə edilib.
Tədbirdə institutun elmi istiqamətlərinə uyğun olaraq aparılan tədqiqatların daha da genişləndirilməsi və dünyanın nüfuzlu elmi bazaları ilə əməkdaşlıq əlaqələrinin yaradılmasının zəruriliyi qeyd olunub. Həmçinin elmi məqalələrin beynəlxalq bazalara daxil olan jurnallarda dərc olunmasının əhəmiyyətli məsələlərdən olduğu bildirilib.
Sonda Attestasiya Komissiyasının üzvlərinin təklif və tövsiyələri dinlənilib, fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işləri tam həcmdə yerinə yetirmiş magistrant, doktorant və dissertantların növbəti ildə təhsillərini davam etdirmələri qərara alınıb.

Institute of Polymer Materials held the attestation of graduates, doctoral students and dissertators
03.12.2019 15:02
Institute of Polymer Materials of ANAS held the attestation of graduates, doctoral students and dissertators.
2 graduates, 6 dissertators for doctoral preparation, 15 doctoral students for PhD preparation at the very institute have reported about their research works to the Attestation Commission, created by the decision of corresponding member of ANAS Bakhtiyar Mammadov dated November 18, 2019.
The meeting discussed the participation of graduates, doctoral students and dissertators in international and republican scientific conferences during the year and published articles.
The event emphasized the need for further expansion of research conducted in accordance with the scientific directions of the Institute and establishment of cooperation with reputable scientific bases of the world.
Finally, recommendations and suggestions of the Attestation Commission members were listened and decided that graduates, doctoral students and dissertators who have completed the work provided in their individual work plans will continue their education next year.