2019-cu il üçün elm və texnika sahəsində Rusiya hökumət mükafatları təqdim edilib
poisknews.ru saytının məlumatına əsasən, mükafatlar tibb, energetika, geologiya, istehsal texnologiyaları, materialşünaslıq, maşınqayırma, nəqliyyat, informasiya texnologiyaları, ekologiya və kənd təsərrüfatı sahələrində görülən işlərə, əldə olunan nailiyyətlərə görə təqdim olunub. Hər bir sahə üzrə mükafatın dəyəri 2 milyon rubl (53200 AZN) təşkil edir.
Laureatların siyahısında alim və istehsalçıların 14 kollektivi yer alıb. Onların tərkibində 131 namizəd, o cümlədən Rusiya Elmlər Akademiyasının 11 akademiki və 5 müxbir üzvü, 64 elmlər doktoru və 26 fəlsəfə doktoru var.

The names of the Russian Government Prize Laureates for Science and Technology for 2019 have been announced.
According to poisknews.ru the awards were given for achievements in medicine, energy, geology, production technology, materials science, mechanical engineering, transport, information technology, ecology and agriculture. The premium for each area is 2 million rubles (53,200 AZN).
The list of winners includes 14 teams of scientists and manufacturers. They have 131 nominees, including 11 academicians and 5 corresponding members of the Russian Academy of Sciences, 64 doctors and 26 doctors of philosophy.