İmadəddin Nəsiminin əsərləri boşnak dilində çapdan çıxıb
Bosniya və Herseqovinanın paytaxtı Sarayevo şəhərində böyük Azərbaycan şairi və mütəfəkkiri İmadəddin Nəsiminin seçilmiş əsərləri boşnak dilinə tərcümə olunaraq çap edilib. Kitabın tərtibçisi AMEA-nın Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Əkrəm Bağırovdur.
"Ön söz"ün müəllifi elmi müəssisənin direktoru, akademik Teymur Kərimlidir. Nəşrin məsləhətçisi institutun beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Nigar Babaxanovadır.
Qeyd edək ki, şairin əsərləri Sarayevo Universitetinin türkoloq-şərqşünasları tərəfindən tərcümə olunub.

Imadaddin Nasimi's works published in Bosnian
Selected works of the great Azerbaijani poet and thinker Imadaddin Nasimi were translated into Bosnian and published in Sarajevo, the capital of Bosnia and Herzegovina. The compiler of the book is a leading researcher at the Institute of Manuscripts named after Muhammed Fizuli of ANAS, PhD in Philology, associate professor Akram Bagirov.
The author of the “Preface” is the director of a scientific institution, academician Teymur Karimli. Advisor to the publication - head Department of International Relations of the institute, PhD in History Nigar Babakhanova.
Note that the poet’s works were translated by Turkologists and Orientalists from Sarajevo University.