Aşqarlar Kimyası İnstitutu gənclər üçün mükafat müsabiqəsi elan edir
AMEA-nın akademik Əli Quliyev adına Aşqarlar Kimyası İnstitutu gənc alim və mütəxəssislər üçün “Gənclər üçün akademik Əli Quliyev mükafatı” müsabiqəsi elan edir. Müsabiqə institutun yaranmasının 55 illiyi münasibətilə təşkil olunur.
Müsabiqənin şərtlərinə görə, bu mükafata institutda çalışan və yüksək elmi nəticə göstərən gənc alimlər layiq görüləcək. Namizədlərin seçimi bir neçə meyar əsasında aparılacaq. Bu meyarlara namizədlərin əldə etdiyi nəticələrin elmi və praktik əhəmiyyəti, nüfuzlu xarici (impakt faktoru yüksək olan) jurnalda dərc olunan məqalələri, xarici ölkələrdə beynəlxalq konfranslarda məruzə etməsi, əhəmiyyətli patent alması, elmi əsərlərinə olan istinadlar daxildir.
Müsabiqəyə sənəd qəbulu onlayn formada aparılacaq. Ekspert Komissiyasının yekun rəyi əsasında I, II və III yerlər üzrə qaliblər seçiləcək, onlara diplom və pul mükafatları təqdim olunacaq.

Institute of Additive Chemistry announces competition for young scientists
Institute of Additive Chemistry after acad. Ali Guliyev of ANAS announces a competition for young scientists and specialists to receive "Academician Ali Guliyev Prizes for Youth". The competition was organized on the occasion of the 55th anniversary of the establishment of the institute.
According to the terms of the competition, awards will be awarded to young scientists working at the institute and distinguished themselves by their high scientific indicators. The election of candidates will be conducted according to the following criteria: scientific and practical significance of the results obtained by scientists, papers published in authoritative foreign journals with a high impact factor, lectures delivered by them at international conferences abroad, significant patents received references to their scientific papers, etc.
Submission of documents for participation in the competition will be carried out online. The expert commission will identify the winners who took 1st, 2nd and 3rd places. Winners will be awarded with diplomas and cash prizes.