Mərkəzi Elmi Kitabxana geologiya və coğrafiya elmləri üzrə elektron kitabları oxuculara təqdim edib
Bu dəfə geologiya və coğrafiya elmləri üzrə elektron kitablar, eləcə də monoqrafiya və dərsliklər pdf formatda oxuculara təqdim olunub. Kitablar alimlər, tədqiqatçılar, müəllimlər və universitet tələbələri üçün faydalı ola bilər.
Xatırladaq ki, Mərkəzi Elmi Kitabxananın istifadəçiləri kitabxananın “Elektron kitablar” verilənlər bazasına daxil olub, nəşri pdf formatda yükləyə bilərlər. Bu xidmət “Müəlliflik hüququ və əlaqəli hüquqlar haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 18-ci və 19-cu maddələrinə uyğun olaraq müəlliflik hüququ haqqında razılaşma əsasında tənzimlənir.

Центральная научная библиотека представила вниманию читателей электронные книги по геологии и географии
11.05.2020 14:11
Центральная научная библиотека НАНА продолжает презентовать электронные книги.
На этот раз в формате PDF были представлены электронные книги по геологии и географии, а также монографии и учебники. Книги предназначены для ученых, исследователей, педагогов и студентов ВУЗов.
Напомним, что читатели могут скачать книги в формате PDF, войдя в базу данных «Электронные книги» на сайте Центральной научной библиотеки. Эти услуги регулируются в соответствии с 18-й и 19-й статьями Закона Азербайджанской Республики «Об авторском праве и смежных правах» на основании соглашения об авторском праве.