Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi əməkdaşlarının onlayn konfransı təşkil edilib
AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvlərinin iştirakı ilə onlayn konfrans keçirilib.
Konfransda muzeyin 100 illiyi münasibətilə bir sıra onlayn silsilə tədbirlərin keçirilməsi barədə müzakirələr aparılıb, Azərbaycan mədəniyyəti ilə bağlı təbliğat xarakterli tədbirlərin təşkilinə dair qərar qəbul edilib.
Şura sədri, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Nəsirova bu kimi silsilə onlayn tədbirlərin Azərbaycanın müxtəlif bölgələrində fəaliyyət göstərən muzeylər, müxtəlif folklor, mədəniyyət evləri ilə birgə həyata keçirilməsinin nəzərdə tutulduğunu qeyd edib.
Daha sonra qurumun Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Emin Dadaşov muzeyin xarici əlaqələrinin genişləndirilməsi istiqamətində təkliflərini səsləndirib.

National Museum of Azerbaijan History organized an online conference with the staff
An online conference was held with the participation of members of the Council of Young Scientists and Specialists of the National Museum of Azerbaijan History of ANAS.
The conference discussed a series of online events dedicated to the 100th anniversary of the museum, and decided to organize promotive events related to Azerbaijani culture.
Chairman of the Council, PhD in History Sevinj Nasirova noted that a series of such online events will be held jointly with museums, various folklore and culture houses operating in different regions of Azerbaijan.
Then the head of the International Relations Department of the organization Emin Dadashov voiced his proposals to expand the museum's foreign relations.