Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyi əməkdaşlarının onlayn konfransı təşkil edilib
AMEA-nın Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvlərinin iştirakı ilə onlayn konfrans keçirilib.
Konfransda muzeyin 100 illiyi münasibətilə bir sıra onlayn silsilə tədbirlərin keçirilməsi barədə müzakirələr aparılıb, Azərbaycan mədəniyyəti ilə bağlı təbliğat xarakterli tədbirlərin təşkilinə dair qərar qəbul edilib.
Şura sədri, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Sevinc Nəsirova bu kimi silsilə onlayn tədbirlərin Azərbaycanın müxtəlif bölgələrində fəaliyyət göstərən muzeylər, müxtəlif folklor, mədəniyyət evləri ilə birgə həyata keçirilməsinin nəzərdə tutulduğunu qeyd edib.
Daha sonra qurumun Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Emin Dadaşov muzeyin xarici əlaqələrinin genişləndirilməsi istiqamətində təkliflərini səsləndirib.

Была организована онлайн-конференция сотрудников Национального музея истории Азербайджана
Состоялась онлайн-конференция при участии членов Совета молодых ученых и специалистов Национального музея истории Азербайджана НАНА.
На конференции обсуждались вопросы, связанные с проведением ряда онлайн-мероприятий по случаю 100-летия музея, было принято решение по организации культурных мероприятий агитационного характера.
Председатель совета, доктор философии по истории Севиндж Насирова отметила, что подобные онлайн-мероприятия будут проводиться совместно с функционирующими в различных регионах Азербайджана музеями, домами фольклора и культуры.
Затем заведующий Отделом международных связей Эмин Дадашев озвучил свои предложения по расширению внешних связей музея.
В заключение были прослушаны предложения и рекомендации членов совета, связанные с дальнейшей деятельностью музея.