Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialının tələbələri İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda təcrübə keçəcək
03.06.2020 12:59
M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin (MDU) Bakı filialı  ilə AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu (İTİ) arasında tələbələrin istehsalat təcrübəsi keçmələrinə dair müqavilə imzalanıb.
Müqaviləyə əsasən, MDU-nun Bakı filialının “Tətbiqi riyaziyyat” fakültəsinin IV kurs tələbələri 2020-ci ilin 31 avqust – 12 sentyabr tarixlərində İTİ-də istehsalat təcrübəsi keçəcəklər.
İnformasiya texnologiyaları sahəsində tədqiqat aparan tələbə-gənclərə institutda istehsalat təcrübəsi müddətində nəzəri və texnoloji biliklər aşılanacaq. Həmçinin tələbələrin tədqiqat mövzusu ətrafında araşdırma aparmaq, əlaqəli işlərin icmalını hazırlamaq, elmi mənbələrin axtarışı, beynəlxalq təcrübədə mövcud olan qiymətləndirmə üsullarının tədqiqi, məsələnin qoyuluşuna uyğun olaraq metodun seçilməsi və tətbiqi, hesablamaların aparılması və əsaslandırılması, tədqiqat zamanı əldə edilmiş nəticələrin təqdim edilməsi bacarıqları inkişaf etdiriləcək.

Students of the Baku branch of Moscow State University will have an internship at the Institute of Information Technology
03.06.2020 12:59
The Baku branch of the Moscow State University (MSU) named after M.V. Lomonosov and Institute of Information Technology (IIT) of ANAS have signed an agreement on internships for students.
Under agreement, the fourth-year students of the "Applied Mathematics" faculty of the Baku branch of Moscow State University will have an internship at IIT from August 31 to September 12, 2020.
During the internship, students will be instilled theoretical and technological knowledge, and will be developed their abilities of conducting research on the research topic, preparing a review of related work, searching for scientific sources, researching existing assessment methods in international practice, selecting and applying the method according to the problem, making and substantiating calculations, and presenting research results.