Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialının tələbələri İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunda təcrübə keçəcək
03.06.2020 12:59
M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin (MDU) Bakı filialı  ilə AMEA-nın İnformasiya Texnologiyaları İnstitutu (İTİ) arasında tələbələrin istehsalat təcrübəsi keçmələrinə dair müqavilə imzalanıb.
Müqaviləyə əsasən, MDU-nun Bakı filialının “Tətbiqi riyaziyyat” fakültəsinin IV kurs tələbələri 2020-ci ilin 31 avqust – 12 sentyabr tarixlərində İTİ-də istehsalat təcrübəsi keçəcəklər.
İnformasiya texnologiyaları sahəsində tədqiqat aparan tələbə-gənclərə institutda istehsalat təcrübəsi müddətində nəzəri və texnoloji biliklər aşılanacaq. Həmçinin tələbələrin tədqiqat mövzusu ətrafında araşdırma aparmaq, əlaqəli işlərin icmalını hazırlamaq, elmi mənbələrin axtarışı, beynəlxalq təcrübədə mövcud olan qiymətləndirmə üsullarının tədqiqi, məsələnin qoyuluşuna uyğun olaraq metodun seçilməsi və tətbiqi, hesablamaların aparılması və əsaslandırılması, tədqiqat zamanı əldə edilmiş nəticələrin təqdim edilməsi bacarıqları inkişaf etdiriləcək.

Студенты Бакинского филиала МГУ пройдут практику в Институте информационных технологий
Между Бакинским филиалом Московского государственного университета (МГУ) им. М.В. Ломоносова и Институтом информационных технологий (ИИТ) НАНА подписано соглашение о прохождении производственной практики студентами.
Согласно договору, студенты четвертого курса факультета «Прикладная математика» Бакинского филиала МГУ будут проходить практику в ИИТ с 31 августа по 12 сентября 2020 года.
Студентам, проводящим исследования в области информационных технологий, будут привиты теоретические и технологические знания во время производственной практики в институте. Студенты также будут развивать способность проводить исследования по теме исследования, готовить обзор соответствующей работы, искать научные источники, исследовать существующие методы оценки в международной практике, выбирать и применять метод в соответствии с проблемой, проводить и обосновывать вычисления, представлять результаты, полученные в ходе исследования.