Mərkəzi Nəbatat Bağının gənc tədqiqatçılarının məqaləsi beynəlxalq jurnalda dərc olunub
AMEA-nın Mərkəzi Nəbatat Bağının İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin müdiri Yusif Abiyev, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Fərid Seyfullayev, eləcə də Türkiyənin Qaradəniz Texniki Universitetinin alimləri, professorlar Selçuk Gümüş və Fevzi Karslının həmmüəllifi olduqları “Samur-Yalama Milli Parkının meşə örtüyünün inkişaf dinamikasının analizi” adlı məqalə “European Journal of Forest Engineering” jurnalında dərc olunub.
Məqalədə aerokosmik görüntülər vasitəsilə Samur-Yalama Milli Parkının meşə örtüyünün 1984-2019-cu illər ərzində inkişaf dinamikası öyrənilib.
Qeyd edək ki, “Forest Engineering and Technologies (FETEC) Platform” təşkilatı tərəfindən təsis edilən jurnal “Web of Science” və “Ulakbim” beynəlxalq bazalarına daxildir.

Статья молодых исследователей Центрального ботанического сада была опубликована в международном журнале
01.07.2020 10:39
Статья под названием «Анализ динамики развития лесного покрытия Национального парка Самур-Ялама», соавторами которой являются заведующий Отделом информационных технологий Центрального ботанического сада НАНА Юсиф Абиев, председатель Совета молодых ученых и специалистов, доктор философии по биологии Фарид Сейфуллаев, а также ученые Караденизского технического университета (Турция), профессора Сельджук Гюмюш и Февзи Карслы, была опубликована в журнале «European Journal of Forest Engineering».
В статье при помощи аэрокосмических изображений была изучена динамика развития лесного покрытия Национального парка Самур-Ялама в 1984-2019 гг.