Mərkəzi Nəbatat Bağının gənc tədqiqatçılarının məqaləsi beynəlxalq jurnalda dərc olunub
AMEA-nın Mərkəzi Nəbatat Bağının İnformasiya texnologiyaları şöbəsinin müdiri Yusif Abiyev, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Fərid Seyfullayev, eləcə də Türkiyənin Qaradəniz Texniki Universitetinin alimləri, professorlar Selçuk Gümüş və Fevzi Karslının həmmüəllifi olduqları “Samur-Yalama Milli Parkının meşə örtüyünün inkişaf dinamikasının analizi” adlı məqalə “European Journal of Forest Engineering” jurnalında dərc olunub.
Məqalədə aerokosmik görüntülər vasitəsilə Samur-Yalama Milli Parkının meşə örtüyünün 1984-2019-cu illər ərzində inkişaf dinamikası öyrənilib.
Qeyd edək ki, “Forest Engineering and Technologies (FETEC) Platform” təşkilatı tərəfindən təsis edilən jurnal “Web of Science” və “Ulakbim” beynəlxalq bazalarına daxildir.

An article by young researchers at the Central Botanical Garden was published in an international journal
01.07.2020 10:39
An article entitled “Analysis of the dynamics of the forest cover development of Samur-Yalama National Park” co-authored by Yusif Abiyev, head of the Information Technology Department of the Central Botanical Garden of ANAS, Farid Seifullayev, PhD in Biology, as well as scientists from Karadeniz Technical University (Turkey), professors Seljuk Gumush and Fevzi Karsli, was published in the “European Journal of Forest Engineering”.
Using aerospace images, the article studied the dynamics of the forest cover development of Samur-Yalama National Park in 1984-2019.
Note that the journal, established by the organization Forest Engineering and Technologies (FETEC) Platform, is part of the international databases “Web of Science” and “Ulakbim”.