Naxçıvan Bölməsində vakant vəzifələrin tutulması üçün keçirilən müsabiqənin test imtahanları yekunlaşıb
02.07.2020 11:50
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin Sədri yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə Komissiya tərəfindən AMEA-nın Naxçıvan Bölməsinin elmi müəssisələrində olan vakant vəzifələrin tutulması üçün 10 oktyabr 2019-cu il tarixdə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanları keçirilib.
Müsabiqəyə çıxarılmış 27 vakant vəzifənin tutulması üçün 14 nəfər sənəd təqdim edib. Test imtahanında iştirak etmiş 12 namizəddən 7-si müvafiq keçid balını toplayıb. Qanunvericiliyə uyğun olaraq, keçid balını toplamış şəxslər müsahibə mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıblar.

Завершены тестовые экзамены конкурса на замещение вакантных должностей в Нахчыванском отделении
Комиссией по вопросам государственной службы при председателе Верховного Меджлиса Нахчыванской Автономной Республики были проведены тестовые экзамены конкурса на замещение вакантных должностей в научных учреждениях Нахчыванского отделения НАНА, объявленного 10 октября 2019 года.
Для замещения представленных на конкурс 27-ми вакантных должностей документы подали 14 человек. 7 из 12-ти кандидатов, которые приняли участие на тестовом экзамене, набрали соответствующий проходной бал. В соответствии с законодательством, набравшие проходной бал лица получили право на участие в собеседовании.
Результаты были размещены на официальном интернет-портале Комиссии по вопросам государственной службы.