Naxçıvan Bölməsində vakant vəzifələrin tutulması üçün keçirilən müsabiqənin test imtahanları yekunlaşıb
02.07.2020 11:50
Naxçıvan Muxtar Respublikası Ali Məclisinin Sədri yanında Dövlət Qulluğu Məsələləri üzrə Komissiya tərəfindən AMEA-nın Naxçıvan Bölməsinin elmi müəssisələrində olan vakant vəzifələrin tutulması üçün 10 oktyabr 2019-cu il tarixdə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanları keçirilib.
Müsabiqəyə çıxarılmış 27 vakant vəzifənin tutulması üçün 14 nəfər sənəd təqdim edib. Test imtahanında iştirak etmiş 12 namizəddən 7-si müvafiq keçid balını toplayıb. Qanunvericiliyə uyğun olaraq, keçid balını toplamış şəxslər müsahibə mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıblar.

Completed test exams of the competition for filling vacant posts in the Nakhchivan Division
The Public Service Commission under the Chairman of the Supreme Majlis of the Nakhchivan Autonomous Republic conducted test exams for the competition for filling vacant posts in scientific institutions of the Nakhchivan Division of ANAS, announced on October 10, 2019.
To fill the 27 vacant positions submitted to the competition, 14 people submitted documents. 7 out of 12 candidates who took part in the test exam scored the corresponding passing score. In accordance with the law, the people who got the passing ball got the right to participate in the interview.