Fiziologiya İnstitutunun əməkdaşları beynəlxalq konfransda iştirak ediblər
“COVID-19 çərçivəsində sanatoriyaların yenidən açılması və kommunikasiya strategiyaları” mövzusunda təşkil olunan konfrans “Zoom” platforması üzərindən baş tutub.
Yunanıstan, Lüksemburq, İtaliya və digər ölkələrdən nümayəndələrin iştirak etdiyi konfransda Bad-Vörishofen Spa Mərkəzinin keçmiş direktoru və Hotel məktəbinin lektoru Aleksandr fon Hohenegg 2020-ci ilin iyun ayında ziyarət etdiyi 12 müxtəlif alman kurortunun yenidən açılması strategiyaları üzrə təcrübəsini dinləyicilərlə bölüşüb. Bildirilib ki, açılacaq sanatoriyalarda müalicə prinsiplərində dəyişikliklər edilməsi, yeni qaydaların tətbiqi, yaş məhdudiyyəti və sosial məsafənin gözlənilməsi kimi təkliflər irəli sürülüb.
Konfransda Fiziologiya İnstitutunun İnteqrativ fəaliyyətin molekulyar əsasları laboratoriyasının böyük elmi işçisi, b.ü.f.d. Şövqi Hüseynov və Ekotoksikologiya laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Fərhad Rüstəmov da iştirak ediblər.

Employees of the Institute of Physiology attended an international conference
Director of the Institute of Physiology named after academician Abdulla Garayev of ANAS, Doctor of Biological Sciences Professor Ulduz Hashimova took part in the 3rd International Online Conference “EuropeSpa”.
The conference was held on the Zoom platform and was dedicated to the topic “Opening of sanatoriums within the framework of COVID-19 and communication strategies”.
At a conference attended by representatives from Greece, Luxembourg, Italy and other countries, the former director of the Bad-Vörishofen spa center and the lecturer Hotel shared his experience on the strategies for opening 12 different German resorts, which he visited in June 2020. -schools Alexander von Hogenegg. It was noted that proposals were put forward to amend the treatment principles that apply in the opening sanatoriums, introduce new rules and age restrictions, as well as maintain social distance.
The conference was also attended by Senior Researcher at the Laboratory “Molecular Foundations of Integrative Activities” of the Institute of Physiology, PhD in Biology Shovgi Huseynov and a junior researcher at the Ecotoxicology Laboratory Farhad Rustamov.