Zoologiya İnstitutunda doktorant və dissertantların onlayn attestasiyası təşkil olunub
AMEA-nın Zoologiya İnstitutunda elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə təhsil alan doktorant və dissertantların onlayn attestasiyası keçirilib.
“Zoom” platforması üzərindən keçirilən attestasiyada elmlər doktoru hazırlığı üzrə 6 dissertant, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə 4 doktorant və 6 dissertant iştirak edib.
Attestasiya prosesi institutun direktoru vəzifəsini icra edən, biologiya elmləri doktoru Elşad Əhmədov və komissiya üzvlərinin iştirakı ilə təşkil olunub.
Tədbirdə doktorant və dissertantların tədqiqat ili ərzində gördükləri işlərin qısa yekunu dinlənilib, onların konfranslarda iştirakı, nəşr olunan elmi əsərləri müzakirə edilib, suallar cavablandırılıb. İclasda, həmçinin attestasiya komissiyası üzvlərinin təklif və tövsiyələri dinlənilib.

Institute of Zoology held an online certification of doctoral students and dissertators
Institute of Zoology of ANAS carried out an online certification of doctoral students and dissertants, studying in the training programs for doctors of sciences and doctors of philosophy.
The certification, which was held on the Zoom platform, was attended by 6 candidates for study in the Doctoral program, and 4 candidates and 6 students in the PhD program.
The certification process was organized with the participation of the Acting Director of the Institute, Doctor of Biological Sciences Elshad Ahmadov and members of the commission.
At the event, brief reports of doctoral students and dissertants on the results of their work over the past period were heard, issues such as their participation in conferences and the publication of scientific papers were examined, answers to questions were voiced. Then the commission members expressed their proposals and recommendations to doctoral students and dissertants.