Zoologiya İnstitutunda doktorant və dissertantların onlayn attestasiyası təşkil olunub
AMEA-nın Zoologiya İnstitutunda elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə təhsil alan doktorant və dissertantların onlayn attestasiyası keçirilib.
“Zoom” platforması üzərindən keçirilən attestasiyada elmlər doktoru hazırlığı üzrə 6 dissertant, fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə 4 doktorant və 6 dissertant iştirak edib.
Attestasiya prosesi institutun direktoru vəzifəsini icra edən, biologiya elmləri doktoru Elşad Əhmədov və komissiya üzvlərinin iştirakı ilə təşkil olunub.
Tədbirdə doktorant və dissertantların tədqiqat ili ərzində gördükləri işlərin qısa yekunu dinlənilib, onların konfranslarda iştirakı, nəşr olunan elmi əsərləri müzakirə edilib, suallar cavablandırılıb. İclasda, həmçinin attestasiya komissiyası üzvlərinin təklif və tövsiyələri dinlənilib.

В Институте зоологии прошла онлайн-аттестация докторантов и диссертантов
В Институте зоологии НАНА прошла онлайн-аттестация докторантов и диссертантов, обучающихся по программам подготовки докторов наук и докторов философии.
На аттестации, которая прошла на платформе «Zoom», приняли участие 6 диссертантов, обучающихся по программе подготовки докторов наук, и 4 докторанта и 6 диссертантов, обучающихся по программе подготовки докторов философии.
Процесс аттестации был организован при участии исполняющего обязанности директора института, доктора биологических наук Эльшада Ахмедова и членов комиссии.
На мероприятии были прослушаны краткие отчеты докторантов и диссертантов об итогах проделанной ими за истекший период работы, рассмотрены такие вопросы, как их участие на конференциях и публикация научных трудов, озвучены ответы на вопросы. Затем члены комиссии высказали докторантам и диссертантам свои предложения и рекомендации.