Yüksək Texnologiyalar Parkının Müşahidə Şurasının yeni tərkibi təsdiqlənib
AMEA Rəyasət Heyətinin 16 iyul 2020-ci il tarixli qərarı ilə “AMEA Yüksək Texnologiyalar Parkı” MMC-nin Müşahidə Şurasının yeni tərkibi təsdiq edilib.
Qərara əsasən, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev Müşahidə Şurasının sədri, AMEA-nın akademik-katibi, müxbir üzv Əminağa Sadıqov Müşahidə Şurasının katibi təyin edilib.
Yeni qərarda şuranın üzvləri siyahısında AMEA-nın vitse-prezidentləri, akademiklər Rasim Əliquliyev və İradə Hüseynova, eləcə də Aşqarlar Kimyası İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Fərzəliyev də yer alıb.

Утвержден новый состав Наблюдательного совета Парка высоких технологий
Постановлением Президиума НАНА от 16 июля 2020 года утвержден новый состав Наблюдательного совета ООО «Парк высоких технологий НАНА».
Согласно постановлению, президент НАНА, академик Рамиз Мехтиев назначен председателем Наблюдательного совета, академик-секретарь НАНА, член-корреспондент Аминага Садыгов – секретарем Наблюдательного совета.
По новому постановлению в список членов совета вошли вице-президенты НАНА, академики Расим Алигулиев и Ирада Гусейнова, а также директор Института химии присадок, академик Вагиф Фарзалиев.