YT Parkda texnologiyaların transferi və elmin kommersiyalaşdırılmasına dair müzakirələr aparılıb
AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) Cənubi Koreyanın Elm və Texnologiya Siyasəti İnstitutu (STEPI) ilə əməkdaşlığı çərçivəsində “Azərbaycanda texnologiya transferi və elmin kommersiyalaşdırılmasının təşviqi” layihəsi çərçivəsində bacarıqların inkişaf etdirilməsi üzrə onlayn seminar keçirilib.
Seminarda Seul Universiteti və “Gyeongbuk”, “Gyeonggi”, “Daejeon”, “Daegu” texnoparklarını təmsil edən ekspertlərin məruzələri dinlənilib və dinləyiciləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Sonda YT Parkın ekspertləri tərəfindən STEPI-yə təqdim edilmiş layihə üzrə hesabatın ilkin variantı müzakirə olunub.

В Парке ВТ прошли обсуждения трансфера технологий и коммерциализации науки
Состоялся онлайн-семинар по развитию навыков в рамках проекта «Трансфер технологий и продвижение коммерциализации науки в Азербайджане» по сотрудничеству Парка высоких технологий (Парк ВТ) НАНА с Южнокорейским институтом научно-технической политики (STEPI).
На семинаре выступили эксперты из Сеульского национального университета и технопарков “Gyeongbuk”, “Gyeonggi”, “Daejeon”, “Daegu”, были даны ответы на вопросы.
В завершение обсуждалась предварительная версия отчета по проекту, представленному в STEPI экспертами Парка ВТ.