YT Parkda texnologiyaların transferi və elmin kommersiyalaşdırılmasına dair müzakirələr aparılıb
AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkının (YT Park) Cənubi Koreyanın Elm və Texnologiya Siyasəti İnstitutu (STEPI) ilə əməkdaşlığı çərçivəsində “Azərbaycanda texnologiya transferi və elmin kommersiyalaşdırılmasının təşviqi” layihəsi çərçivəsində bacarıqların inkişaf etdirilməsi üzrə onlayn seminar keçirilib.
Seminarda Seul Universiteti və “Gyeongbuk”, “Gyeonggi”, “Daejeon”, “Daegu” texnoparklarını təmsil edən ekspertlərin məruzələri dinlənilib və dinləyiciləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Sonda YT Parkın ekspertləri tərəfindən STEPI-yə təqdim edilmiş layihə üzrə hesabatın ilkin variantı müzakirə olunub.

Discussions were held in HT Park on technology transfer and science commercialization
An online workshop on skills development was held within the project "Technology transfer and promotion of science commercialization in Azerbaijan" within the cooperation of ANAS High Technologies Park (HT Park) with South Korea Institute of Science and Technology Policy (STEPI).
The workshop featured presentations by experts from Seoul National University and “Gyeongbuk”, “Gyeonggi”, “Daejeon” and “Daegu” technoparks, and responded questions from the audience.
Finally, the preliminary version of the report on the project submitted to STEPI by the experts of HT Park was discussed.