Azərbaycanlı alim beynəlxalq sosial elmlər konfransında çıxış edib
Sentyabrın 23-də Macarıstanın Tomori Pal Universitetinin təşkilatçılığı ilə “Zoom” proqramı vasitəsilə yeddinci “Atlas” - beynəlxalq sosial elmlər konfransı işinə başlayıb.
Konfransda AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunun direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Nazim İmanov, müəssisənin Həyat səviyyəsinin sosial-iqtisadi problemləri şöbəsinin müdiri, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Rəsmiyyə Abdullayeva və elmi işçisi Elnur Zeynalov iştirak edirlər.
Tədbirin açılışında Tomori Pal Universitetindən professor Henrietta Nagy, Ankara Universitetindən Əli Bilgili, İqtisadiyyat İnstitutunun direktoru, professor Nazim İmanov çıxış ediblər.
Nazim İmanov konfrans iştirakçılarına İqtisadiyyat İnstitutunda aparılan tədqiqatlar və layihələr haqqında məlumat verib.
Onlayn tədbirə Macarıstan, Türkiyə, Nigeriya, Hindistan, Cənubi Afrika, Rusiya, Filippin və digər ölkələrin nümayəndələri qatılıblar.

Азербайджанский ученый выступил на международной конференции социальных наук
23 сентября началась Седьмая Международная конференция по общественным наукам «Атлас», организованная Венгерским университетом Томори Пал посредством программы Zoom.
В конференции приняли участие директор Института экономики НАНА доктор экономических наук, профессор Назим Иманов, заведующий отделом социально-экономических проблем уровня жизни доктор философии по экономике, доцент Расмия Абдуллаева и научный сотрудник Эльнур Зейналов.
На открытии мероприятия выступили профессор Генриетта Надь из Университета Томори Пал, Али Бильгили из Университета Анкары, директор Института экономики профессор Назим Иманов.
Назим Иманов проинформировал участников конференции об исследованиях и проектах, проводимых в Институте экономики.
В онлайн-мероприятии приняли участие представители Венгрии, Турции, Нигерии, Индии, ЮАР, России, Филиппин и других стран.