Mikrobioloq alimlər əldə olunan mühüm nəticələri müzakirə ediblər
Müəssisənin direktoru vəifəsini icra edən, AMEA-nın müxbir üzvü Pənah Muradovun sədrliyi ilə baş tutan iclasda qurumun 3 şöbə və 7 laboratoriyasının 2020-ci il ərzində elmi və elmi-təşkilati fəaliyyəti ilə bağlı illik hesabatları dinlənilib.
Tədbiri P.Muradov açaraq elmi müəssisənin cari ildə öz fəaliyyətində ölkə başçısının fərman və sərəncamlarını, dövlət proqramlarını, eləcə də AMEA-nın Ümumi yığıncağı və akademiyanın Rəyasət Heyətinin qərarlarını əsas götürdüyünü bildirib. Alim müvafiq istiqamətlər üzrə aparılan tədqiqatlardan, eləcə də elmi-təşkilati işlərdən söz açıb. P.Muradov müəssisə əməkdaşlarının fəaliyyətlərini koronavirus pandemiyasına baxmayaraq, nəzərdə tutulan plana uyğun yerinə yetirdiklərini, bir neçə təsərrüfat hesablı müqavilə üzrə tədqiqatlar apardıqlarını diqqətə çatdırıb.
Sonra şöbə və laboratoriya müdirlərinin hesabatları dinlənilib, aparılan elmi-tədqiqat işlərinin nəticələri, onların elmi və praktiki əhəmiyyəti haqqında məlumat verilib, suallar cavablandırılıb.
P.Muradov elmi fəaliyyətin daha da təkmilləşdirilməsi ilə bağlı şöbə müdirlərinə müvafiq tapşırıq və tövsiyələrini çatdırıb.

Microbiologists discussed the important results obtained
First, the memory of the martyrs of the Great Patriotic War was commemorated with a minute of silence.
The annual reports on the scientific and scientific-organizational activities of 3 departments and 7 laboratories of the organization in 2020 were heard at the meeting chaired by the acting director of the enterprise, corresponding member of ANAS Panah Muradov.
Opening the event, P.Muradov said that the scientific institution based its activities on the decrees and orders of the President, state programs, as well as the decisions of the General Meeting of ANAS and the Presidium of the Academy. The scientist spoke about research in relevant areas, as well as scientific and organizational work. Muradov noted that despite the coronavirus pandemic, the company's employees carried out their activities in accordance with the plan and conducted research on several economic contracts.
Then the reports of the heads of departments and laboratories were heard, the results of the research work, their scientific and practical significance were given, questions were answered.
P.Muradov conveyed relevant instructions and recommendations to the heads of departments to further improve scientific activity.