Mikrobiologiya İnstitutunun "MBB-77" yem əlavəsi məhsuldarlığa böyük töhfə verəcək
Əvvəlcə 20 Yanvar faciəsinin və vətənimizin ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla anılıb.
İclası müəssisənin direktor v.i.e., AMEA-nın müxbir üzvü Pənah Muradov açaraq bildirib ki, Mikrobiologiya İnstitutunun fəaliyyəti bu gündən Nazirlər Kabinetinin müvafiq qərarına əsasən, qismən bərpa edilir və gündəlik işə çıxması zəruri olan əməkdaşların ümumi sayı 30 faizdən çox olmamalıdır.
P.Muradov daha sonra 2021-ci ildə müəssisə əməkdaşlarının qarşısında duran vəzifələri diqqətə çatdırıb və elmi işçilərin məsuliyyətinin artırılmasının vacibliyini vurğulayıb. O, cari ildə nəzərdə tutulan hədəflərə çatmaq üçün tədqiqat işlərinin elmi əhəmiyyətinə diqqət yetirərək cəmiyyətə faydalı olan nəticələrin əldə edilməsinin önəminə toxunub: "Ötən il aparılan elmi-tədqiqatlar nəticəsində əldə edilən bioloji aktiv maddələrlə zəngin "MBB-77" yem əlavəsinin heyvandarlıq və quşçuluqda tətbiqi institutumuz tərəfindən məhsuldarlığa böyük töhfə olacaq. Elmi nəticələrimiz, uğurlarımız davamlı olmalıdır".
Daha sonra alim elmin populyarlaşdırılması istiqamətində görülən işlərin gücləndirilməsinin vacibliyini bildirərək müvafiq tövsiyə və tapşırıqlarını verib.

The MBB-77 feed supplement of the Institute of Microbiology to contribute for fertility
The next meeting of the Scientific Council of the Institute of Microbiology of ANAS was carried out.
At first, the memory of the January 20 tragedy and the martyrs for the territorial integrity of our country was commemorated with a minute of silence
Opening the meeting, Acting Director of the enterprise, corresponding member of ANAS Panah Muradov said that the activity of the Institute of Microbiology is partially restored from today according to the relevant decision of the Cabinet of Ministers and the total number of employees should not exceed 30%.
Later, P. Muradov drew attention to the tasks facing the enterprise's employees in 2021 and stressed the importance of increasing the responsibility of researchers. Focusing on the importance of research to achieve the goals set for this year, he emphasized the significance of achieving results that are beneficial to society: "The application of “MBB-77” food supplement that rich in biologically active substances, obtaining by our institute last years a result of researches, will be a great contribution for animal husbandry and poultry. Our scientific results and success must be sustainable."
Then the scientist stated the importance of strengthening the work done to popularize science and gave relevant recommendations and instructions.