“Nizaməddin Şəmsizadə. Biblioqrafiya” kitabı nəşr olunub
AMEA və Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin birgə təşəbbüsü ilə “Nizaməddin Şəmsizadə. Biblioqrafiya” kitabı nəşr olunub.
Azərbaycanın elm və mədəniyyət xadimləri seriyasından, “Elm” nəşriyyatı tərəfindən işıq üzü görən kitab dövlət mükafatı laureatı, professor Nizaməddin Şəmsizadənin zəngin və mənalı yaradıcılıq yoluna işıq salır.
Biblioqrafiya N. Şəmsizadənin həyat və yaradıcılığını, 1978-2014-cü illər arasında çap olunmuş kitab, monoqrafiya, pedaqoji proqram, metodik vəsait, ədəbi-tənqidi, elmi-nəzəri və fəlsəfi-publisistik məqalələrini, müsahibələrini, elmi rəhbərliyi, rəsmi elmi opponentliyi haqqında məlumatları əhatə edir. Eyni zamanda, nəşrə elm və mədəniyyət xadimlərinin alim haqqında fikirləri də daxil edilib.
Kitabın tərtibçi-müəllifləri, filologiya üzrə fəlsəfə doktorları Əmin Əfəndiyev və Zakirə Əliyeva, redaktor və “Ön söz” müəllifi filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Müşfiq Babayevdir.

“Nizameddin Shamsizadeh. Bibliography” book published
“Nizameddin Shamsizadeh. Bibliography” book was published by joint initiative of ANAS and Azerbaijan State University of Culture and Art.
Publishing by “Science” house the book elucidates state laureate and professor Nizameddin Shamsizadeh’s rich and creative life way.
Bibliography embraces N. Shamsizadeh’s life and creativity, his books, monographs, pedagogical programs, methodic aids, literary- critical, scientific-theoretic and philosophic-publicist papers, interviews published between the years of 1978-2014, as well as data on the official scientific supervisory.
Designer-authors are PhDs in philology Amin Afandiyev and Zakira Aliyeva, editor and author of “Preface” is PhD in philology Mushvig Babayev.