“Nizaməddin Şəmsizadə. Biblioqrafiya” kitabı nəşr olunub
AMEA və Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin birgə təşəbbüsü ilə “Nizaməddin Şəmsizadə. Biblioqrafiya” kitabı nəşr olunub.
Azərbaycanın elm və mədəniyyət xadimləri seriyasından, “Elm” nəşriyyatı tərəfindən işıq üzü görən kitab dövlət mükafatı laureatı, professor Nizaməddin Şəmsizadənin zəngin və mənalı yaradıcılıq yoluna işıq salır.
Biblioqrafiya N. Şəmsizadənin həyat və yaradıcılığını, 1978-2014-cü illər arasında çap olunmuş kitab, monoqrafiya, pedaqoji proqram, metodik vəsait, ədəbi-tənqidi, elmi-nəzəri və fəlsəfi-publisistik məqalələrini, müsahibələrini, elmi rəhbərliyi, rəsmi elmi opponentliyi haqqında məlumatları əhatə edir. Eyni zamanda, nəşrə elm və mədəniyyət xadimlərinin alim haqqında fikirləri də daxil edilib.
Kitabın tərtibçi-müəllifləri, filologiya üzrə fəlsəfə doktorları Əmin Əfəndiyev və Zakirə Əliyeva, redaktor və “Ön söz” müəllifi filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Müşfiq Babayevdir.

Издана книга «Низамеддин Шамсизаде. Библиография»
По инициативе НАНА и Азербайджанского государственного университета культуры и искусств была издана книга «Низамеддин Шамсизаде. Библиография».
В книге, вышедшей в свет издательством «Эльм», рассказывается о жизни и творчестве лауреата Государственной премии Низамеддина Шамсизаде.
В библиографии имеется информация о жизни и творчестве Н.Шамсизаде, об изданной в 1978-2014 гг. книге, монографии, педагогической программе, методическом пособии, научно-теоретических, философских и публицистических статьях и интервью и т.д.
Авторами и составителями книги являются доктор философии по филологии Емин Эфендиев и Закира Алиева, а редактор и автор предисловия к книге - доктор философии по филологии Мушфик Бабаев.