“Orta əsr əlyazmaları və Azərbaycan mədəniyyətinin tarixi problemləri” mövzusunda XIV elmi konfrans keçiriləcək
30.01.2015 00:00
23-24 may 2015-ci il tarixlərdə AMEA Əlyazmalar İnstitutunda “Orta əsr əlyazmaları və Azərbaycan mədəniyyətinin tarixi problemləri” mövzusunda XIV elmi konfrans keçiriləcək.
İştirakçılar mətnşünaslıq, mənəvi-mədəni irsə dair qədim əlyazmaların işlənməsi, mənbəşünaslıq, tarixşünaslıq, multidistiplinar əlyazmaların araşdırılması, kitabşünaslıq və biblioqrafiya problemləri və s. mövzular üzrə materialları 30 mart 2015-ci il tarixinədək Təşkilat Komitəsinə təqdim edə bilər.

Пройдет XIV научная конференция “Средневековые рукописи и исторические проблемы культуры Азербайджана”
30.01.2015 00:00
23-24 мая 2015 года в Институте рукописей НАНА пройдет XIV научная конференция “Средневековые рукописи и исторические проблемы культуры Азербайджана”.
Желающие принять участие могут представить свои материалы, посвященные разработке древних рукописей о духовно-культурном наследии, источниковедению, историографии, исследованию мультидисциплинарных рукописей, проблемам книговедения и библиографии, в Организационный комитет до 30 марта 2015 года.