“Orta əsr əlyazmaları və Azərbaycan mədəniyyətinin tarixi problemləri” mövzusunda XIV elmi konfrans keçiriləcək
30.01.2015 00:00
23-24 may 2015-ci il tarixlərdə AMEA Əlyazmalar İnstitutunda “Orta əsr əlyazmaları və Azərbaycan mədəniyyətinin tarixi problemləri” mövzusunda XIV elmi konfrans keçiriləcək.
İştirakçılar mətnşünaslıq, mənəvi-mədəni irsə dair qədim əlyazmaların işlənməsi, mənbəşünaslıq, tarixşünaslıq, multidistiplinar əlyazmaların araşdırılması, kitabşünaslıq və biblioqrafiya problemləri və s. mövzular üzrə materialları 30 mart 2015-ci il tarixinədək Təşkilat Komitəsinə təqdim edə bilər.

“Medieval manuscripts and historical problems of Azerbaijan culture” XIV scientific conference to be held
30.01.2015 00:00
ANAS Institute of Manuscripts is going to host for “Medieval manuscripts and historical problems of Azerbaijan culture” XIV scientific conference, May 23-24, 2015.
Attendees can submit materials over texting, development of ancient manuscripts on spiritual and cultural heritage, study of multidisciplinary manuscripts, booking and bibliography problems etc. to the Organizing committee up to March 30, 2015.