“Soyqırımı xalq yaddaşında” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
2 mart 2015-ci il tarixdə saat 11:00-da AMEA “Azərbaycanlılara qarşı soyqırımların tədqiqi” komissiyasının və Folklor İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Soyqırımı xalq yaddaşında” mövzusunda Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Konfransda “1905-ci il soyqırımları xalq yaddaşında və tarixi qaynaqlarda”, “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranması və erməni-türk qarşıdurmaları”, “Erməni-Osmanlı münasibətləri və soyqırım məsələləri”, “Urmiya və Salmasda erməni quldurlarının törətdiyi qətliamlar”, “Sumqayıt hadisələri”, “Qarabağ müharibəsi və soyqırımlar”, “Xocalı”. və s. mövzularda məruzələr dinləniləcək.

International scientific conference “Genocide in memory of the people”
By joint organization of “Research the genocide against Azerbaijanis” commission and Institute of Folklore of ANAS will be held “Genocide in people’s memory” international scientific conference on March 2, 2015 at 11:00am.
conference will be listened following lectures: “Genocide of 1905 in memory of people and in historical sources”, “Creation of the Azerbaijan People Republic and the Armenian-Turkish conflicts”, “Armenian-Ottoman relations and issues of genocide”, “The massacres committed by Armenians in Urmia and Salmas “,"Sumgait events”, “Karabakh war and genocides”, “Khojaly”, etc.