AMEA 2013-cü il üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul elan edir
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası 2013-cü il AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatları üçün fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul elan edir.
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 1 noyabr 2013-cü il tarixli sərəncamına müvafiq olaraq fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktoranturaya ali təhsili olan (ali təhsil pilləsinin magistratura səviyyəsini bitirən, yaxud təhsili ona bərabər tutulan, tibbi təhsildə isə həkim və həkim-mütəxəssis) Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları müsabiqə əsasında qəbul olunurlar.
Elmlər doktoru proqramı üzrə doktoranturaya seçdikləri sahədə elmi və ya elmi-pedaqoji nailiyyəti olan, fundamental tədqiqatları yüksək səviyyədə aparmağı bacaran və fəlsəfə doktoru (elmlər namizədi) elmi (alimlik) dərəcəsi olan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşları sənədlərini təqdim edə bilərlər.
Sənəd qəbulu fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə dekabr ayının 20-dək, elmlər doktoru hazırlığı üzrə ilin sonunadək davam edəcək.

НАНА объявляет прием в докторантуру по подготовке докторов философии и докторов наук в 2013 году
Национальная академия наук Азербайджана для научных учреждений и организаций НАНА объявляет прием в докторантуру по подготовке докторов философии и докторов наук в 2013 году.
В соответствии с распоряжением Кабинета Министров АР от 1 ноября 2013 года на основе конкурса в докторантуру по программе «доктор философии» принимаются граждане Азербайджанской Республики, имеющие высшее образование (окончившие магистратуру или получившие равносильное ей образование, в медицинском образовании – врачи и врачи-специалисты).
По программе «доктор наук» могут сдать документы граждане Азербайджанской Республики, имеющие научные и научно-педагогические достижения, способные проводить фундаментальные исследования на высоком уровне и имеющие ученую степень доктора философии (кандидат наук).
Прием документов по программе «доктор философии» будет продолжаться до 20 декабря, по программе «доктор наук» – до конца текущего года.