AMEA-da təhsil prosesinin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı müşavirə keçiriləcək
13 fevral 2015-ci il tarixdə saat 14:30-da AMEA-nın Əsas binasında Elm və təhsil idarəsi tərəfindən AMEA-da təhsil prosesinin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı müşavirə keçiriləcək.
Müşavirədə AMEA-da təhsil prosesinin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı məsələlər, o cümlədən elmlə təhsilin səmərəli inteqrasiyasının təmin edilməsi, AMEA-da magistratura təhsilinin təşkili, istedadlı gənclərin AMEA-nın magistraturasına və doktoranturasına cəlb edilməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olunacaq.
İclasda, həmçinin AMEA-da təhsil prosesində mövcud olan problemlərin aradan qaldırılması, imtahanlarda şəffaflığın təmin olunması, elmi məqalələrin dərc edilməsi zamanı doktorant və dissertantların üzləşdikləri problemlərlə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılacaq.
Müşavirədə AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin rəisi, Təhsil şöbəsinin rəisi, Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının sədri və AMEA elmi müəssisələrinin doktorant və dissertantları iştirak edəcəklər.

Состоится собрание, посвященное вопросу совершенствования образовательного процесса в НАНА
13 февраля 2015 года в 14:30 в Главном здании НАНА при организации Управления науки и образования будет проведено собрание, посвященное вопросу совершенствования образовательного процесса в НАНА.
В ходе заседания будут обсуждены вопросы совершенствования процесса образования в НАНА, обеспечения эффективной интеграции образования и науки, а также создания в НАНА магистратуры и привлечение талантливой молодежи для обучения в магистратуре в НАНА.
На заседании также планируют обсудить вопрос устранения проблем, имеющихся в процессе образования в НАНА, обеспечения прозрачности процедуры экзаменов. На заседании состоится обмен мнениями относительно проблем, с которыми докторанты и диссертанты сталкиваются в процессе публикации научных статей.
В собрании примут участие начальник Управления науки и образования аппарата Президиума НАНА, руководитель Отдела образования, председатель Совета молодых ученых и специалистов, а также докторанты и диссертанты научных учреждений НАНА.