Ümummilli lider Heydər Əliyevin doğum gününə həsr olunmuş beynəlxalq konfrans keçiriləcək
Mayın 1-də saat 10:00-da AMEA-nın Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunda görkəmli ictimai-siyasi və dövlət xadimi, ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 92-ci ildönümü və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 20 illiyinə həsr edilmiş “Hüquqi, demokratik dövlət: nəzəriyyə və təcrübənin aktual problemləri” mövzusunda III Beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Tədbirdə Milli Məclisin, Konstitusiya Məhkəməsinin, İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilliyin nümayəndələri, ölkəmizin elm və təhsil qurumlarının tanınmış alimləri ilə yanaşı, Türkiyə, Almaniya, Rusiya və digər ölkələrin görkəmli alimlərinin məruzələri dinləniləcək.

Состоится международная конференция, посвященная 92-летней годовщине со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева
1 мая в 10:00 в Институте философии и права НАНА состоится посвященная 92-летней годовщине со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева и 20-летию Конституции Азербайджанской Республики III Международная конференция на тему «Юридическое демократическое государство: актуальные проблемы теории и практики».