AR Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, eləcə də Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən ənənəvi NETTY- Milli İnternet Müsabiqəsinə may ayının 20-də yekun vurulub.
Əvvəlcə İKT ekspertləri tərəfindən respublikamızın 350 İnternet resursu arasından 30 sayt əsas mükafata namizəd olaraq müəyyənləşdirilib.
Daha sonra NETTY Akademiyasının üzvlərinin ye­kun qərarı ilə nominant saytlar arasından qaliblər seçilib. AMEA H.Ca­vi­din Ev Muzeyinin www.huseyncavid.com saytı müsabiqənin “Mədəniyyət və İncəsənət” nominasiyasında İlin ən yaxşı veb resursu seçilib.
“Park İnn” otelində baş tutan mərasimdə mükafatı muzeyin əməkdaşlarına təqdim edən Rabitə və Yüksək Texnologiyalar nazirinin müavini Elmir Vəlizadə bütün cavidsevərləri bu münasibətilə təbrik edib, saytın gələcək inkişaf istiqamətləri ilə bağlı tövsiyələrini verib.
Qeyd edək ki, H.Ca­vi­din Ev Muzeyi Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının elmi tədqiqat institutları arasında NETTY Milli İnternet Mükafatına layiq görülmüş ilk elmi müəssisəsidir. 2004-cü ildən keçirilən müsabiqənin münsiflər heyətində ölkəmizin tanınmış elm və mədəniyyət xadimələri, o cümlədən AMEA-nın akademik-katibi, İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun direktoru, akademik Rasim Əliquliyev, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar nazirinin müavini Elmir Vəlizadə və başqaları yer alır.
İndiyə qədər İKT sahəsindəki bu ali mükafata AR Səhiyyə,  Vergilər, Daxili İşlər, Mədəniyyət və Turizm, Fövqəladə Hallar nazirliklərinin, ASAN xidmət, Milli Olimpiya Komitəsi, Azərbaycan Gimnastika Federasiyası, Tələbə Qəbul üzrə Dövlət Komissiyasının və başqa qurumların saytları layiq görülüb. İnformasiya texnologiyaları sahəsində peşəkar müsabiqə olan NETTY- mütəxəssislər tərəfindən milli veb proqramlaşdırma sahəsinin obyektiv qiymətləndirmə mexanizmi kimi səciyyələndirilir.

Web-site of Huseyn Javid’s Memorial Flat became the winner of NETTY-National Internet Award
NETTY-National Internet Award traditionally co-organized by AR Ministry of Communication and High Technologies and Ministry of Culture and Tourism, has come out on May 20.
In advance, nominated 30 web-sites among 350 internet resources of the republic have been determined by ICT experts.
Later on, by the final decision of NETTY Academy, winner sites were elected among nominators. www.huseynjavid.com web-site of ANAS Huseyn Javid’s Memorial Flat has been elected the best web resource of the Year over nomination of “Culture and Art”.
In the ceremony taken place in the “Park Inn” hotel, deputy minister of Communication and High Technologies Elmir Velizadeh congratulated all Javid studiers and gave his proposals for future development of web-site.
Note that, Huseyn Javid’s Memorial Flat is the first scientific ventures in ANAS awarded for NETTY-National Internet Award. Jury of the contest held since 2004, composed of celebrate scientific and art dignity of the country, including academician-secretary of ANAS, director of the Institute of Information Technologies, acad. Rasim Alguliyev, deputy minister of Communication and High Technologies Elmir Velizadeh and others.
Up today, web-sites of AR Ministries of Health, Taxation, Internal Affairs, Culture and Tourism, Ministry of Emergency Situations, including ASAN service, National Olympic Committee, Azerbaijan Gymnastics Federation, and State Commission on Student Admission were deserved to this Award of ICT sphere.