XXII Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz sərgi-konfransı keçiriləcək
2-5 iyun tarixlərində saat 12:00-da Bakı Ekspo Mərkəzində Xəzəryanı regionun energetika sektorunun ən böyük tədbiri sayılan XXII Azərbaycan Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz 2015” (“Caspian Oil and Gas 2015”) sərgi və konfransı keçiriləcək.
Regionda neft-qaz sənayesinin əsas hadisəsi olan və beynəlxalq müstəvidə tanınmış platforma sayılan bu sərgi və konfrans iyirmi ildən çoxdur ki, Xəzər regionunun əsas neft-qaz layihələrini və enerji təhlükəsizliyinin təminatını müzakirə etmək üçün ən yüksək səviyyəli rəhbərləri bir araya gətirir. Energetika Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) tərəfindən dəstək göstərilən neft-qaz sərgisində 300-dən çox şirkət iştirak edəcək.
Bakı Ekspo Mərkəzinin üç pavilyonunu və xarici meydançasını əhatə edən sərginin ekspozisiyası neft hasilatı və enerji resurslarının nəqli sahəsində innovasiyalı texnologiyalar, neft və qazın saxlanması üçün sistemlərin təmin edilməsi, regionda mövcud və gələcək neft-qaz layihələri və s. tematik bölmələrdən ibarətdir.
İşgüzar proqramın mühüm tərkib hissələrindən biri də Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz” konfransıdır. İyunun 3-4-də keçiriləcək konfrans Azərbaycan, Böyük Britaniya, Almaniya, Gürcüstan, İran, Türkiyə, ABŞ və bir sıra digər ölkələrdən 500 nəfərdən çox mütəxəssis və yüksək vəzifəli qonağı bir araya gətirəcək. Builki konfransda dövlət strukturlarını təmsil edən 50-dən çox nümayəndənin, eləcə də müxtəlif dünya ölkələrindən aparıcı neft-qaz ekspertlərinin və iri neft-qaz şirkətlərini təmsil edən rəhbərlərin çıxışı gözlənilir.

Состоится XXII Международная выставка-конференция «Нефть и газ Каспия»
C 2 по 5 июня в Баку Экспо Центре пройдет крупнейшее мероприятие энергетического сектора в Прикаспийском регионе XXII Международная выставка и конференция «Нефть и Газ Каспия» (Caspian Oil and Gas 2015).
Являясь признанной международной платформой, ключевым событием нефтегазовой отрасли в регионе, выставка и конференция уже более 20 лет собирает руководителей самого высокого уровня для обсуждения ключевых нефтегазовых проектов каспийского региона и обеспечения энергетической безопасности. Неоценимую поддержку проекту Caspian Oil and Gas оказывают Министерство энергетики Азербайджанской Республики и Государственная нефтяная компания Азербайджанской Республики (SOCAR).
В выставке Caspian Oil andGas 2015 примут участие свыше 300 компаний. Экспозиция будет состоять из следующих тематических разделов: инновационные технологии в области нефтедобычи и транспортировки энергоресурсов, обеспечение систем хранения нефти и газа, существующие и будущие нефтегазовые проекты в регионе и многое другое.
Важной составляющей деловой программы традиционно станет международная конференция Caspian Oil and Gas, которая пройдет с 3 по 4 июня в отеле JW MarriottAbsheron Baku. В ежегодной конференции примут участие свыше 500 делегатов из более чем 30 стран мира. В этом году ожидаются выступления свыше 50 представителей государственных структур, ведущих экспертов нефтегазовой отрасли, руководителей крупных нефтегазовых компаний из разных стран мира.