AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İnnovasiya şöbəsinin rəisi Cənubi Koreyaya səfər edib
AMEA Rəyasət Heyəti aparatının İnnovasiya şöbəsinin rəisi, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Vüqar Babayev iyunun 1-də Cənubi Koreyaya səfər edib. Məqsəd Cənubi Koreyanın INNOPOLİS Fondunun mütəmadi olaraq təşkil etdiyi XIV STP (Elm və Texnologiya Parkları) Təlim proqramında iştirak etməkdir.
Proqram çərçivəsində elmi-tədqiqat işlərinin kommersiyalaşdırılması, elm və texnologiya parkları ilə bağlı müvafiq sessiyalarda dünya və Cənubi Koreya təcrübəsi barədə təlimlər keçiriləcək.
İyunun 13-dək davam edəcək səfər çərçivəsində AMEA ilə Cənubi Koreyanın elmi-tədqiqat institutları və İNNOPOLİS Fondu arasındakı əməkdaşlıq əlaqələrinin gücləndirilməsi məqsədilə müzakirə və görüşlərin keçirilməsi planlaşdırılır.

Руководитель Отдела инновации аппарата Президиума НАНА совершил поездку в Южную Корею
Руководитель Отдела инновации аппарата Президиума НАНА, доктор философии по аграрным наукам Вугар Бабаев 1 июня совершил поездку в Южную Корею. Целью визита является принятие участия в Учебной программе XIV STP (Научные и технологические парки), регулярно организуемой Фондом INNOPOLİS Южной Кореи.
В рамках программы будут проходить тренинги по изучению мирового и южнокорейского опыта в области коммерциализации научно-исследовательских работ, научных и технологических парков.
В ходе визита, который продлится до 13 июня, с целью укрепления сотрудничества между НАНА, научно-исследовательскими институтами Южной Кореи и Фондом INNOPOLİS планирует проведение переговоров и встреч.