AMEA Polimer Materialları İnstitutunda “Makromolekullar kimyası” ixtisas fənni üzrə doktorluq imtahanı keçirilib. İmtahanda Polimer Materialları İnstitutu, Bakı Dövlət Universiteti, Neft-Kimya Prosesləri İnstitutu, Kataliz və Qeyri-Üzvi Kimya İnstitutundan olan 10 nəfər doktorant və dissertant iştirak edib. İmtahanda AMEA Rəyasət Heyətinin 4 noyabr 2015-ci il tarixli qərarı ilə doktorluq  imtahanları üçün təsdiq edilmiş 50 test sualı iştirakçılara təqdim edilib.
Qeyd edək ki, institutda  imtahanların  yüksək səviyyədə təşkili üçün hər cür şərait yaradılmış, akademik Akif Əzizovun  30  noyabr 2015-ci il tarixli  əmrinə əsasən imtahan komissiyası yaradılmış, imtahan bitdikdən sonra nəticələr dərhal açıqlanmışdır. Komissiyanın verdiyi məlumata əsasən, imtahanın nəticələri  qənaətbəxş hesab olunmuşdur.

В Институте полимерных материалов НАНА прошли докторские экзамены
В Институте полимерных материалов НАНА состоялись докторские экзамен по специальности «Молекулярная химия». На экзамене приняли участие 10 докторантов и диссертантов из Института полимерных материалов, Бакинского государственного университета, Института нефтехимических процессов, Института катализа и неорганической химии. На экзамене участникам были представлены 50 тестовых вопросов, утвержденных для докторских экзаменов по решению Президиума НАНА от 4 ноября 2015 года.
Отметим, что в институте созданы все условия для организации экзаменов на высоком уровне, согласно приказу академика Акифа Азизова от 30 ноября 2015 года создана экзаменационная комиссия, результаты были обнародованы сразу после завершения экзамена. Как сообщили в комиссии, результаты экзаменов были признаны удовлетворительными.