Akademik Akif Əzizov orta məktəb şagirdlərinə ilk nümunəvi dərs tədris edib
Dekabrın 10-da  Bakı şəhərindəki Texniki Humanitar Liseydə  Polimer Materialları İnstitutunun direktoru, akademik Akif Əzizov ilk nümunəvi dərs tədris edib. Nümunəvi dərslər Təhsil naziri Mikayıl Cabbarovun AMEA-nın 70 illik yubileyi mərasimində “Elmdən Təhsilə” adlı məqsədli proqramla bağlı irəli sürdüyü təşəbbüsə uyğun olaraq təşkil edilib. Azərbaycan  Respublikası Təhsil Nazirliyi ilə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası arasında əldə olunmuş razılaşmaya əsasən  dərsləri AMEA-nın tanınmış alimləri tədris edəcəklər.
Akademik  Akif Əzizov Texniki Humanitar Liseyin kimya laboratoriyasında 9-cu sinif şagirdlərinə kimya fənni üzrə nümunəvi dərs tədris edib, şagirdləri maraqlandıran sualları cavablandırıb. Akif Əzizov ölkə iqtisadiyyatında kimya sənayesinin rolu, bu sahənin dünya miqyasında perspektivli bir istiqamət olduğunu vurğulayıb.
Akif Əzizov ölkəmizdə  təhsillə elmin inteqrasiyasından danışıb, “Elmdən Təhsilə” adlı məqsədli proqramın əhəmiyyətini vurğulayıb. Akademik məktəblilərin elmə marağının artırılmasının, elm və təhsilin vəhdətinin, yüksək elmi biliyə malik kadrların yetişdirilməsinin vacibliyini xüsusi qeyd edib. Azərbaycanın dünyada neft ölkəsi kimi tanındığını deyən Akif Əzizov son illər ölkəmizdə neft-kimya sənayesinin sürətlə inkişaf etdyini, yeni və müasir istehsal sahələrinin yaradılması prosesinin geniş vüsət aldığını bildirib.

Academician Akif Azizov held the first exemplary lesson for students
Director of the Institute of Polymer Materials, Academician Akif Azizov held the first exemplary lesson at the Baku Technical and Humanitarian Lyceum on December 10. Exemplary lessons were organized in accordance with the initiative, launched in connection with the "From science to education" target program by Education Minister Mikayil Jabbarov at the ceremony devoted to the 70th anniversary of ANAS.
According to the agreement between the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan National Academy of Sciences lessons will be conducted by known scientists.
At the chemical laboratory of Technical and humanitarian lyceum Academician Akif Azizov held the exemplary lesson in chemistry responded the questions of the students of 9th form. Akif Azizov emphasized the role of the chemical industry in the national economy and the prospects of this sector on a global scale.
Akif Azizov spoke about the integration of science and education in the country and noted the importance of the target program "From science to education". Academician emphasized the importance of raising interest students in science, the unity of science and education, training of scientific personnel with a high degree of scientific knowledge.