Türkiyəli mütəxəssis AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində təlim keçib
Boğaziçi Universitetinin Kandilli Rəsədxanasının Zəlzələ Araşdırmaları İnstitutunun Geodeziya elmi bölməsinin nümayəndəsi, professor Semih Ergintav AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində (RSXM) olub.
S.Ergintav mərkəzin Geodinamika şöbəsinin əməkdaşları üçün GPS stansiyalarından əldə olunmuş məlumatların emal proqramlarına dair təlim keçib.
Daha sonra türkiyəli qonaq RSXM-ın direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli ilə görüşüb. Görüşdə iki qurum arasında əməkdaşlığın perspektivləri və  qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinə dair müzakirələr aparılıb.

Turkish specialist held training in the Republican Seismological Survey Center of ANAS
The representative of the Institute of Earthquake, Geodesy department of Kandilli Observatory, University of Bogazichi Professor Semih Ergintav was in the Republican Seismological Survey Center (RCSS) of ANAS.
S.Ergintav held training on the data processing programs of GPS stations for employees of the Department of Geodynamics.
Then Turkish guest met with director of RCSS corresponding member of ANAS Gurban Yetirmishli. At the meeting, the prospects of cooperation between the two entities and the mutual exchange of experience were discussed.