Türkiyəli mütəxəssis AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində təlim keçib
Boğaziçi Universitetinin Kandilli Rəsədxanasının Zəlzələ Araşdırmaları İnstitutunun Geodeziya elmi bölməsinin nümayəndəsi, professor Semih Ergintav AMEA-nın Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzində (RSXM) olub.
S.Ergintav mərkəzin Geodinamika şöbəsinin əməkdaşları üçün GPS stansiyalarından əldə olunmuş məlumatların emal proqramlarına dair təlim keçib.
Daha sonra türkiyəli qonaq RSXM-ın direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli ilə görüşüb. Görüşdə iki qurum arasında əməkdaşlığın perspektivləri və  qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinə dair müzakirələr aparılıb.

Турецким специалистом проведен тренинг в Республиканском центре сейсмологической службы НАНА
Представитель Научного отдела геодезии Института исследований землетрясений Обсерватории Кандилли Университета Богазичи, профессор Семих Эргинтаг был в Республиканском центре сейсмологической службы (РЦСС) НАНА.
Семих Эргинтаг провел для сотрудников Отдела геодинамики тренинг, посвященный программам обработки полученных из GPS станций данных.
Далее состоялась встреча С.Эргинтага с директором РЦСС, членом-корреспондентом НАНА Гурбаном Етирмишли. На встрече были обсуждены перспективы сотрудничества между двумя структурами и взаимный обмен опытом.