“E-dövlətin analizi texnologiyaları: text mining və sosial şəbəkələr” adlı ekspress-informasiya işıq üzü görüb
01.07.2016 10:38
“İnformasiya texnologiyaları” nəşriyyatında “E-dövlətin analizi texnologiyaları: text mining və sosial şəbəkələr” adlı ekspress-informasiya nəşr olunub.
Yeni nəşrin müəllifləri AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, texnika elmləri doktoru Ramiz Alıquliyev və institutun kiçik elmi işçisi Günay Niftəliyeva, elmi redaktoru institutun təhsil şöbəsinin müdiri, texnika üzrə fəlsəfə doktoru Fərhad Yusifovdur.
Nəşrdə elektron dövlət anlayışı, onun inkişaf modelləri təhlil edilib, elektron dövlətin analizində text mining və sosial şəbəkə analizi texnologiyalarının rolu araşdırılıb və bu istiqamətdə aparılan elmi-tədqiqat işlərinin müasir vəziyyəti təhlil edilib.
Araşdırma nəticəsində bu sahədə olan problemlər identifikasiya edilib, gələcək tədqiqat istiqamətləri müəyyənləşdirilib.

Express-information "Technology of analysis of e-government: text mining and social networks" published
01.07.2016 10:38
The publishing house "Information Technology" was published express information entitled "Technology of analysis of e-government: text mining and social networks".
Authors of the new edition is the head of the Department of the Institute of Information Technology of ANAS, doctor of Engineering science Ramiz Aliguliyev, Junior Researcher of the Institute Gunay Niftaliyeva, scientific editor is head of the Department of Education of the Institute, PhD in Engineering Farhad Yusifov.
The publication analyzes the concept of e-government, its model of development, investigated the role of technology analysis of text mining and social networks in the analysis of e-government and discussed the current state of scientific research carried out in this direction.
As a result, studies were identified the existing problems in this sphere, as well as identify areas for further research.