Ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarının boş qalan plan yerlərinə müsabiqənin nəticələri açıqlanıb
16.08.2016 12:33
Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarının boş qalan plan yerlərinə müsabiqənin nəticələri avqustun 15-də saat 17:10-dan etibarən Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasının (TQDK) internet saytında yerləşdirilib.
Bakalavrlar qəbulun nəticələrini iş nömrələrini 7727 nömrəsinə göndərməklə də öyrənə bilərlər. Qəbul olan bakalavrların siyahısı, müsabiqə nəticəsində formalaşmış keçid balları avqustun 16-da “Magistr” jurnalının 7-ci nömrəsində dərc olunacaq. Magistraturanın boş qalan 2 min 890 plan yerinin müsabiqəsində iştirak etmək üçün 605 bakalavr müraciət edib. Müsabiqə nəticəsində onlardan 305 nəfər magistratura səviyyəsinə qəbul olub.
Ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarının boş qalan plan yerlərinə qəbul olanlar 2016-cı il avqustun 16-dan 25-dək sənədlərini qəbul olduqları təhsil müəssisəsinə təqdim edərək qeydiyyatdan keçməlidirlər. Həmin müddətdə qeydiyyatdan keçməmək bakalavrın müvafiq ixtisasa yerləşdirilməsindən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək və onun qəbul haqqında əmri ali təhsil müəssisəsinə göndərilməyəcək.

Announced the results of the competition for the vacant planned places in the graduate courses of universities and ANAS
16.08.2016 12:33
On August 15 at 17:10 on the official website of the State Commission on Student Admission (SCSA) were posted results of the competition for vacant planned places in the graduate courses of higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan National Academy of Sciences.
The undergraduates have the opportunity to see the results of the admission by sending work number to the number 7727.
A list of admitted undergraduates and scores of the competition will be published on the 7th issue of "Master” journal on August 16.
Note that, 605 undergraduates were applied for 2000 vacant planned places. As a result, 305 individuals of them have been accepted to the graduate course.