Ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarının boş qalan plan yerlərinə müsabiqənin nəticələri açıqlanıb
16.08.2016 12:33
Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin və Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının magistraturalarının boş qalan plan yerlərinə müsabiqənin nəticələri avqustun 15-də saat 17:10-dan etibarən Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasının (TQDK) internet saytında yerləşdirilib.
Bakalavrlar qəbulun nəticələrini iş nömrələrini 7727 nömrəsinə göndərməklə də öyrənə bilərlər. Qəbul olan bakalavrların siyahısı, müsabiqə nəticəsində formalaşmış keçid balları avqustun 16-da “Magistr” jurnalının 7-ci nömrəsində dərc olunacaq. Magistraturanın boş qalan 2 min 890 plan yerinin müsabiqəsində iştirak etmək üçün 605 bakalavr müraciət edib. Müsabiqə nəticəsində onlardan 305 nəfər magistratura səviyyəsinə qəbul olub.
Ali təhsil müəssisələrinin magistraturalarının boş qalan plan yerlərinə qəbul olanlar 2016-cı il avqustun 16-dan 25-dək sənədlərini qəbul olduqları təhsil müəssisəsinə təqdim edərək qeydiyyatdan keçməlidirlər. Həmin müddətdə qeydiyyatdan keçməmək bakalavrın müvafiq ixtisasa yerləşdirilməsindən imtina etməsi kimi qiymətləndiriləcək və onun qəbul haqqında əmri ali təhsil müəssisəsinə göndərilməyəcək.

15 августа в 17:10 на официальном сайте Государственной комиссии по приему студентов (ГКПС) были размещены результаты конкурса на вакантные плановые места в магистратуру высших учебных заведений Азербайджанской Республики и Национальной академии наук Азербайджана.
Отправив свои рабочие номера на номер 7727, бакалавры получают возможность ознакомиться с результатами приема. 16 августа в 7 номере журнала «Магистр» будут опубликованы список поступивших бакалавров и сформировавшиеся в результате конкурса проходные баллы. Для участия в конкурсе на 2 тысячи 890 вакантных плановых мест обращались 605 бакалавров. В результате конкурса в магистратуру поступили 305 человек.
16-25 августа 2016 года лица, поступившие на вакантные плановые места в магистратуру, должны представить документы в вузы и пройти регистрацию. Непрохождение регистрации в установленный срок будет расценено как отказ от размещения на соответствующую специальность, а приказ о зачислении не будет направлен в вуз.