Ceyranbatan su təmizləmə sistemi elmin ən son nailiyyətləri əsasında qurulub
AMEA-nın Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunun direktoru, akademik Vaqif Abbasov Ceyranbatan su təmizləmə sisteminin işi ilə tanış olub.
Sonra V.Abbasov “Azərsu” ASC-nin sədri Qorxmaz Hüseynov ilə müasir təmizləmə sistemi ilə bağlı geniş fikir mübadiləsi aparıb və əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə edib.
Q.Hüseynov perspektiv planlar haqqında məlumat verərək, elmi və praktiki əməkdaşlıq sahəsində birgə fəaliyyətin məqsədəuyğunluğunu qeyd edib. Razılaşdırılıb ki, AMEA ilə imzalanmış memoranduma uyğun olaraq əməkdaşlıq müqavilələri hazırlansın.
Akademik V.Abbasov yeni sutəmizləmə sisteminin elmin ən son nailiyyətləri əsasında qurulduğunu, ölkəmiz və xüsusən də onun paytaxtı üçün böyük əhəmiyyət kəsb etdiyini qeyd edib. Eyni zamanda ölkənin əksər yaşayış məskənlərinin yüksək keyfiyyətli içməli su ilə təmin edilməsini, rayon mərkəzlərində mərkəzləşmiş su-kanalizasiya sistemlərinin yaradılmasını “Azərsu” ASC-nin böyük uğuru kimi dəyərləndirib.

Jeyranbatan water treatment system was set up based on the latest scientific achievements
Director of ANAS Institute of Petrochemical Processes Academician Vagif Abbasov got acquainted with the working principle of Jeyranbatan water treatment system.
Then, V.Abbasov exchanged views on the modern treatment system with chairman of "Azersu" JSC Gorkhmaz Huseynov and discussed issues of cooperation.
G.Huseynov informed about prospective plans and noted the necessity of joint activities in scientific and practical cooperation. It was agreed to develop agreements of cooperation under memorandum signed with ANAS.
Academician notified that, new water treatment system has been set up basing on the latest scientific achievements, so it attaches importance for our country, especially for its capital. Meanwhile, supplying most of the settlements in the country with high-quality drinking water, establishing a centralized water and sewer systems in the regional centers as a great success of "Azersu" JSC.