AMEA-nın Polimer Materialları İnstitutunun 50 illik yubileyinə həsr olunan tədbir keçiriləcək
Oktyabrın 20-də saat 11:00-da Sumqayıt Döv­lət Universitetində AMEA-nın Polimer Materialları İnstitutunun 50 illik yubileyinə həsr olunan “Makromolekullar kimyası, üzvi sintez və kompozit materiallar” möv­zu­­sun­da Respublika elmi konfransı keçiriləcək.
İki gün davam edəcək tədbirdə “Funksional monomerlərin, oliqomerlərin və polimerlərin yeni sintez üsulları və xassələri,  polimerlərin mo­di­fikasiyası”, “Xüsusi təyinatlı polimer materiallar, poli­merləş­mə və polimer katalizi, polimer quruluşlu qeyri-üzvi birləşmələr”, “Po­limer (nano) kompozisiya materialları, polimerlərin emalı və tətbiqi”, “Polimer materiallarının ekoloji problemləri, neft emalında, neft-kim­ya pro­seslərində və ətraf mühitin qorunmasında istifadə olunan oliqomer və po­li­­mer reagentlər” bölmələri üzrə məruzələr dinləniləcək.

Event dedicated to the 50th anniversary of the Institute of Polymer Materials of ANAS to be held
Sumgait State University will hold the Republican scientific conference on the theme "Chemistry of macromolecules, organic synthesis and composite materials"dedicated to the 50th anniversary of the Institute of Polymer Materials of ANAS on 20-21 October.
During the event will be delivered reports on the sections "New properties and methods for the synthesis of functional monomers, oligomers and polymers, polymer modification","Polymeric materials for special purposes, polymerization and polymer catalysis, inorganic compounds, polymer structure," etc.