“Azərbaycan əlyazmaları dünya kitabxanalarında” mövzusunda I Beynəlxalq elmi-nəzəri konfrans keçiriləcək
08.11.2016 09:41
Noyabrın 18-də saat 11:00-da AMEA-nın Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunda “Azərbaycan əlyazmaları dünya kitabxanalarında” mövzusunda I Beynəlxalq elmi-nəzəri konfrans keçiriləcək.
Azərbaycan əlyazmalarının dünyada tanıdılması və təbliği məqsədi ilə keçirilən tədbir Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpasının 25-ci ildönümünə həsr olunur.

1st International scientific-theoretic conference “Azerbaijani manuscripts in world libraries” to be held
08.11.2016 09:41
1st International scientific-theoretic conference “Azerbaijani manuscripts in world libraries” will be held at the Institute of Manuscripts named after M. Fuzuli, November 18, at 11:00.
Event which is held with the purpose of promoting and recognizing Azerbaijani manuscripts in the world has been dedicated to the 25th anniversary of state independence of Azerbaijan.