“Azərbaycan əlyazmaları dünya kitabxanalarında” mövzusunda I Beynəlxalq elmi-nəzəri konfrans keçiriləcək
08.11.2016 09:41
Noyabrın 18-də saat 11:00-da AMEA-nın Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunda “Azərbaycan əlyazmaları dünya kitabxanalarında” mövzusunda I Beynəlxalq elmi-nəzəri konfrans keçiriləcək.
Azərbaycan əlyazmalarının dünyada tanıdılması və təbliği məqsədi ilə keçirilən tədbir Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpasının 25-ci ildönümünə həsr olunur.

Состоится I Международная научно-теоретическая конференция на тему «Азербайджанские рукописи в библиотеках мира»
08.11.2016 09:41
18 ноября в 11:00 в Институте рукописей имени Мухаммеда Физули НАНА состоится I Международная научно-теоретическая конференция на тему «Азербайджанские рукописи в библиотеках мира».
Мероприятие, которое пройдет с целью признания и пропаганды азербайджанских рукописей в мире, посвящено 25-й годовщине восстановления государственной независимости Азербайджанской Республики.