"Azərbaycanda fəlsəfə, tolerantlıq və multikulturalizm" mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək
14.11.2016 12:25
Noyabrın 17-də saat 11:00-da AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında YUNESKO-nun təsis etdiyi "Ümumdünya Fəlsəfə Günü" münasibətilə "Azərbaycanda fəlsəfə, tolerantlıq və multikulturalizm" mövzusunda beynəlxalq elmi konfrans keçiriləcək.
Tədbir AMEA-nın Fəlsəfə İnstitutu, Azərbaycan Respublikasıın Prezidenti yanında Bilik Fondu, YUNESKO üzrə Azərbaycan Respublikasının Milli Komissiyası və AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə reallaşacaq.

Состоится международная конференция на тему «Философия, толерантность и мультикультурализм в Азербайджане»
14.11.2016 12:25
17 ноября в 11:00 в Центральной научной библиотеке НАНА по случаю учрежденного ЮНЕСКО «Всемирного Дня философии» состоится международная конференция на тему «Философия, толерантность и мультикультурализм в Азербайджане».
Мероприятие пройдет при совместной организационной поддержке Институт философии НАНА, Фонда знаний при Президенте Азербайджанской Республики, Национальной комиссии Азербайджанской Республики по ЮНЕСКО и Совета молодых ученых и специалистов НАНА.