Çinli mütəxəssislər Azərbaycan iqtisadçılarının tədqiqatları ilə maraqlanırlar
AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunun direktoru, professor Nazim İmanov Çin İctimai Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat İnstitutunda “İS(S)İ – 2015: Dövlətin iqtisadiyyata müdaxiləsi – ölçülmə metodologiyası və alınmış nəticələr” mövzusunda mühazirə ilə çıxış edib.
Dövlətin iqtisadiyyata müdaxilə səviyyəsinin qiymətləndirilməsi və dəyərləndirilməsi sahəsində 62 ölkə üzrə aparılan tədqiqat beynəlxalq ekspert icmasının diqqətini cəlb edib.
Tədbirdə 2017-ci ildə bir neçə çinli mütəxəssisin Azərbaycana səfər edərək, AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunun tədqiqatları ilə yaxından tanış olması qərara alınıb.

Китайские ученые заинтересованы в исследованиях азербайджанских экономистов
Директор Института экономики НАНА, профессор Назим Иманов выступил с лекцией на тему «İS(S)İ – 2015: вмешательство государства в экономику - методология измерения и полученные результаты» в Институте экономики Китайской академии общественных наук.
Исследование, проведенное по 62 странам в области оценки уровня вмешательства государства в экономику, привлекло внимание и международной экспертной общины.
На мероприятии было принято решение о визите группы китайских специалистов в Азербайджан в 2017 году с целью ознакомления с исследованиями Института экономики НАНА.