Çinli mütəxəssislər Azərbaycan iqtisadçılarının tədqiqatları ilə maraqlanırlar
AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunun direktoru, professor Nazim İmanov Çin İctimai Elmlər Akademiyasının İqtisadiyyat İnstitutunda “İS(S)İ – 2015: Dövlətin iqtisadiyyata müdaxiləsi – ölçülmə metodologiyası və alınmış nəticələr” mövzusunda mühazirə ilə çıxış edib.
Dövlətin iqtisadiyyata müdaxilə səviyyəsinin qiymətləndirilməsi və dəyərləndirilməsi sahəsində 62 ölkə üzrə aparılan tədqiqat beynəlxalq ekspert icmasının diqqətini cəlb edib.
Tədbirdə 2017-ci ildə bir neçə çinli mütəxəssisin Azərbaycana səfər edərək, AMEA-nın İqtisadiyyat İnstitutunun tədqiqatları ilə yaxından tanış olması qərara alınıb.

Chinese scientists interested in the research of Azerbaijani economists
Director of the Institute of Economics of ANAS Professor Nazim Imanov delivered a lecture on theme “IS (S) I – 2015: State intervention in the economy - the measurement methodology and the results" at the Chinese Academy of Social Sciences.
The research held for assessment and evaluation level of government intervention in the economy of the 62 countries, has attracted the attention of the international expert community.
The event has decided the visit of several Chinese experts to Azerbaijan in 2017, and become familiar with the studies of ANAS Institute of Economy.