“Vətən övladı” ordeninin təqdimetmə mərasimi olacaq
Yanvarın 18-də saat 12:00-da AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda hüquq elmləri doktoru, professor Namiq Əliyevə “Vətən övladı” ordeninin təqdimetmə mərasimi keçiriləcək.
Qeyd edək ki, “Dədə Qorqud” Milli Fondu tərəfindən təsis olunan “Vətən övladı” ordeni milli özünüdərkin təbliğində fərqlənən, Vətənə, xalqa müstəsna xidmətləri ilə seçilən şəxslərə verilir. Həmin mükafata layiq görülənlər arasında görkəmli tarixçi, ictimai xadim, Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, akademik Ziya Bünyadov, AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə, Milli Aviasiya Akademiyasının rektoru, akademik Arif Paşayev, Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri şeyxülislam Allahşükür Paşazadə, Ukraynanın sabiq prezidenti Leonid Kuçma kimi tanınmış şəxslər vardır.

"Son of the Motherland" ceremony to be held
January 18 at 12:00, Institute of Law and Human Rights of ANAS will hold a ceremony awarding the Order of "Son of the Motherland" the Azerbaijan Ambassador to the Republic of Moldova, Doctor of Law, Professor Namig Aliyev.
It should be noted that the establishment of the National Fund "Dede Gorgud" Order "Son of the Motherland" is awarded to persons in promoting national identity and exclusive services to the country and the people. The winners of this award are such well-known person, as a historian, public figure, Hero of the Soviet Union, Academician Ziya Bunyadov, ANAS President, Academician Akif Alizade, Rector of the National Aviation Academy, Academician Arif Pashayev, Chairman of the Caucasian Muslims Office Sheikh-ul-Islam Allahshukur Pashazade, the ex -President of Ukraine Leonid Kuchma.