“Vətən övladı” ordeninin təqdimetmə mərasimi olacaq
Yanvarın 18-də saat 12:00-da AMEA-nın Hüquq və İnsan Haqları İnstitutunda hüquq elmləri doktoru, professor Namiq Əliyevə “Vətən övladı” ordeninin təqdimetmə mərasimi keçiriləcək.
Qeyd edək ki, “Dədə Qorqud” Milli Fondu tərəfindən təsis olunan “Vətən övladı” ordeni milli özünüdərkin təbliğində fərqlənən, Vətənə, xalqa müstəsna xidmətləri ilə seçilən şəxslərə verilir. Həmin mükafata layiq görülənlər arasında görkəmli tarixçi, ictimai xadim, Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, akademik Ziya Bünyadov, AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə, Milli Aviasiya Akademiyasının rektoru, akademik Arif Paşayev, Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri şeyxülislam Allahşükür Paşazadə, Ukraynanın sabiq prezidenti Leonid Kuçma kimi tanınmış şəxslər vardır.

Состоится церемония вручения «Сын родины»
18 января в 12:00 в Институте права и прав человека НАНА состоится церемония вручения ордена «Сын родины» послу Азербайджанской Республики в Республике Молдова, доктору юридических наук, профессору Намику Алиеву.
Отметим, что учрежденный Национальным фондом «Деде Коркут» орден «Сын родины» вручается лицам, отличающимся в пропаганде национального самосознания и исключительными заслугами перед родиной и народом. Обладателями этой награды являются такие известные лица, как историк, общественный деятель, Герой Советского Союза, академик Зия Буниятов, президент НАНА, академик Акиф Ализаде, ректор Национальной академии авиации, академик Ариф Пашаев, председатель Управления мусульман Кавказа шейх уль-ислам Аллахшукюр Пашазаде, экс-президент Украины Леонид Кучма.