Professor Məsumə Məmmədova “AWITA 2017” mükafatına layiq görülüb
26 yanvar 2017-ci il tarixdə Beynəlxalq Muğam Mərkəzində ölkəmizdə informasiya-kommunikasiya texnologiyaları sahəsində çalışan və peşəkar fəaliyyəti ilə seçilən qadınlara “AWITA 2017” – “The Women in IT” mükafatlarının təqdim olunma mərasimi keçirilib. Azərbaycanda İKT sahəsinin populyarlaşması istiqamətində mütəmadi olaraq müxtəlif maarifləndirici tədbirlər təşkil edən Azərbaycan Qadınlarının İKT Klubu – “FEMMES DIGITALES” təşkilatı tərəfindən keçirilən mərasimdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, texnika elmləri doktoru, professor Məsumə Məmmədova “Münsiflər heyətinin seçimi” xüsusi nominasiyası üzrə “AWITA 2017” mükafatına layiq görülüb.
Qeyd edək ki, tədbirdə Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Ailə, Qadın və Uşaq problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, ali təhsil müəssisələri, İKT sahəsində fəaliyyət göstərən aparıcı qurumların nümayəndələri, həmçinin ölkəmizdə akkreditasiya olunmuş müxtəlif dövlətlərin fövqəladə və səlahiyyətli səfirləri iştirak ediblər. Mərasimdə son 12 ay ərzində informasiya texnologiyaları sahəsində uğur əldə etmiş bu sahənin ən parlaq nümayəndələri 15 nominasiya üzrə mükafatlandırılıb.

Профессор Масума Мамедова удостоена награды “AWITA 2017”
26 января 2017 года в Международном центре мугама состоялась церемония вручения наград "AWITA 2017" - "The Women in IT" женщинам, отличающимся профессиональной деятельностью в области информационно-коммуникационных технологий в нашей стране. На церемонии, организованной Клубом ИКТ азербайджанских женщин "FEMMES DIGITALES", регулярно проводящим различные просветительские мероприятия в области популяризации ИКТ в Азербайджане, заведующий отделом Института информационных технологий НАНА, доктор технических наук, профессор Масума Мамедова была удостоена награды "AWITA 2017" по специальной номинации «Выбор жюри».
Отметим, что в мероприятии приняли участие представители Министерства связи и высоких технологий, Государственного комитета по проблемам семьи, женщин и детей, высших учебных заведений, ведущих структур, осуществляющих деятельность в области ИКТ, а также аккредитованные чрезвычайные и полномочные послы различных государств в нашей стране. На церемонии по 15 номинациям были награждены самые яркие представители, добившиеся успехов в области информационных технологий в течение последних 12 месяцев.