Professor Məsumə Məmmədova “AWITA 2017” mükafatına layiq görülüb
26 yanvar 2017-ci il tarixdə Beynəlxalq Muğam Mərkəzində ölkəmizdə informasiya-kommunikasiya texnologiyaları sahəsində çalışan və peşəkar fəaliyyəti ilə seçilən qadınlara “AWITA 2017” – “The Women in IT” mükafatlarının təqdim olunma mərasimi keçirilib. Azərbaycanda İKT sahəsinin populyarlaşması istiqamətində mütəmadi olaraq müxtəlif maarifləndirici tədbirlər təşkil edən Azərbaycan Qadınlarının İKT Klubu – “FEMMES DIGITALES” təşkilatı tərəfindən keçirilən mərasimdə AMEA İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun şöbə müdiri, texnika elmləri doktoru, professor Məsumə Məmmədova “Münsiflər heyətinin seçimi” xüsusi nominasiyası üzrə “AWITA 2017” mükafatına layiq görülüb.
Qeyd edək ki, tədbirdə Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Ailə, Qadın və Uşaq problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, ali təhsil müəssisələri, İKT sahəsində fəaliyyət göstərən aparıcı qurumların nümayəndələri, həmçinin ölkəmizdə akkreditasiya olunmuş müxtəlif dövlətlərin fövqəladə və səlahiyyətli səfirləri iştirak ediblər. Mərasimdə son 12 ay ərzində informasiya texnologiyaları sahəsində uğur əldə etmiş bu sahənin ən parlaq nümayəndələri 15 nominasiya üzrə mükafatlandırılıb.

Professor Masuma Mammadova awarded "AWITA 2017"
International Mugham Center hosted the ceremony "AWITA 2017" awards - "The Women in IT" women, different professional activities in the field of information and communication technologies in our country on January 26, 2017.
The ceremony, organized by the ICT Club of Azerbaijan women "FEMMES Digitales", regularly conducting various educational activities in the field of ICT promotion in Azerbaijan, head, Doctor of engineering sciences, Professor Masuma Mammadova was awarded the "AWITA 2017" department of ANAS Institute of Information Technology under the special category " Selection of the jury".
Note that, the event was attended by representatives of the Ministry of Communications and High Technologies, the State Committee for Family, Women and Children, universities, leading organizations operating in the field of ICT, as well as accredited Ambassadors Extraordinary and Plenipotentiary of the various states in the country. At a ceremony on 15 nominations were awarded to the most outstanding representatives who have achieved success in the field of information technology in the last 12 months.