Naxçıvan Bölməsinin Mərkəzi Elmi Kitabxanasında soyqırımı qurbanlarından bəhs edən kitablar sərgilənib
27.03.2017 12:30
AMЕA Naxçıvan Bölməsinin Mərkəzi Elmi Kitabxanasında 31 Mart - Azərbaycanlıların Sоyqırımı Günü ilə əlaqədar sərgi təşkil olunub.
Sərgidə akademiklər Cəlal Əliyevin və Budaq Budaqovun "Tarixi həqiqətin soyqırımı", Fəxrəddin Cəfərovun "Erməni vəhşiliyi", Emin Şıxəliyevin "Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi sivilizasiyalararası münasibətlər kontekstində", Elman Cəfərlinin "Naxçıvanda Erməni-Azərbaycan münaqişəsi", Fazil Qaraoğlunun "Ermənilər və həqiqətlər: rəsmi sənədlərlə", eyni zamanda "Erməni xəyanəti: terror, soyqırım və deportasiya siyasəti", "Erməni daşnak faşizmi və Azərbaycan", "Qarabağ həqiqətləri, Zəngəzurda qalan izimiz", "Dünyanın mənfur milləti: erməni" və digər kitablar nümayiş edilir.
Sərgidə, həmçinin ermənilərin azərbaycanlılara qarşı törətdikləri soyqırımlar və onun nəticələrini əks etdirən qəzet, jurnal və toplu materialları da ziyarətçilərin ixtiyarına verilib.

Central Scientific Library of the Nakhchivan Branch presented books written on the victims of the genocide
27.03.2017 12:30
ANAS Central Scientific Library of the Nakhchivan Division organized exhibition in connection with the March 31 - Day of the Genocide of Azerbaijanis.
The exhibition demonstreted books by Academicians Jalal Aliyev and Budag Budagov on "Genocide of Historical Truth", Fahraddin Jafarov on "Armenian Atrocities", Emin Shihaliyev on "Armenian-Azerbaijani Conflict in the Context of Inter-Civilization Relations", Elman Jafarli on "Armenian-Azerbaijani Conflict in Nakhchivan", Fazil Karaoglu on "Armenians and the truth: according to official documents " at the same time "Armenian treachery: The policy of genocide and deportation"," Fascism of Armenian Dashnaks and Azerbaijan ","Garabagh realities, our imprint in Zangezur"," The insidious nation of the world: Armenians " books etc.
At the exhibition, newspapers, magazines and collections of materials reflecting genocides committed by Armenians against Azerbaijanis were also placed at the disposal of visitors.