Akademiya Şəhərciyinin direktorunu 60 illik yubileyi münasibətilə təbrik edirik!
Aprelin 1-də AMEA-nın İşlər İdarəsinin Akademiya Şəhərciyinin direktoru Bayram Babayevin 60 yaşı tamam olur.
O, İmişli şəhərində sənətkar ailəsində anadan olmuş, 1964-1974-cü illərdə İmişli dəmir yolu orta məktəbində təhsil almış, 1974-cü ildə isə Əzizbəyov adına Neft-Kimya İnstitutunun Geoloji-kəşfiyyat fakültəsinə daxil olmuşdur. Əmək fəaliyyətinə AMEA-nın Geologiya və Geofizika İnstitutunda başlayaraq laborant, elmi işçi, sonra isə institutun baş mühəndisi vəzifələrində çalışmışdır.
Onun Kiçik Qafqazın Naxçıvan ərazisində yerləşən intruzivləri  (İlanlı dağ, Əlincə, Berdık və s.) haqqında elmi məqalələri həm respublika, həm də xarici ölkə mətbuatlarında dərc edilmişdir.
B.Babayev 2016-cı ilin yanvar ayında AMEA-nın İşlər İdarəsinin Akademiya Şəhərciyinin direktoru vəzifəsinə təyin edilmişdir. O, şəhərciyin texniki təsərrüfat işləri, təmiri, təhlükəsizliyi və yaşıllaşdırılması, həmçinin binanın əməkdaşlarının nəqliyyat vasitələrinə nəzarət kimi çətin və məsuliyyətli işləri layiqincə yerinə yetirir.
AMEA-nın ictimai həyatında əvəzsiz xidmətlər göstərmiş, zəhmətkeş və bacarıqlı əməkdaş olan B.Babayevi ürəkdən təbrik edir, ona möhkəm can sağlığı və əmək fəaliyyətində yeni-yeni nailiyyətlər arzulayırıq.

Поздравляем директора Академгородка по случаю 60-летнего юбилея!
Он родился в городе Имишли в семье мастера, в 1964-1974 гг. учился в Имишлинской средней железнодрожной школе, в 1974 году поступил на факультет геологической разведки Института нефтехимии имени Азизбекова. Начав трудовую деятельность в Институте геологии и геофизики НАНА, занимал должности лаборанта, научного сотрудника, а затем, главного инженера.
Его научные статьи об интрузивах Малого Кавказа, расположенных на территории Нахчывана (Иландаг, Алинджа, Бердык и др.), опубликованы в республике и за рубежом.
В январе 2016 года Б.Бабаев был назначен на должность директора Академгородка Управления по делам НАНА. Он достойно выполняет технически-хозяйственные работы городка, работы, связанные с ремонтом, безопасностью, озеленением, а также осуществляет контроль над транспортными средствами сотрудников здания.
Поздравляем Б.Бабаева, имеющего неоценимые заслуги в общественной жизни НАНА, с 60-летним юбилеем и желаем ему успехов в дальнейшей деятельности!