Akademiya Şəhərciyinin direktorunu 60 illik yubileyi münasibətilə təbrik edirik!
Aprelin 1-də AMEA-nın İşlər İdarəsinin Akademiya Şəhərciyinin direktoru Bayram Babayevin 60 yaşı tamam olur.
O, İmişli şəhərində sənətkar ailəsində anadan olmuş, 1964-1974-cü illərdə İmişli dəmir yolu orta məktəbində təhsil almış, 1974-cü ildə isə Əzizbəyov adına Neft-Kimya İnstitutunun Geoloji-kəşfiyyat fakültəsinə daxil olmuşdur. Əmək fəaliyyətinə AMEA-nın Geologiya və Geofizika İnstitutunda başlayaraq laborant, elmi işçi, sonra isə institutun baş mühəndisi vəzifələrində çalışmışdır.
Onun Kiçik Qafqazın Naxçıvan ərazisində yerləşən intruzivləri  (İlanlı dağ, Əlincə, Berdık və s.) haqqında elmi məqalələri həm respublika, həm də xarici ölkə mətbuatlarında dərc edilmişdir.
B.Babayev 2016-cı ilin yanvar ayında AMEA-nın İşlər İdarəsinin Akademiya Şəhərciyinin direktoru vəzifəsinə təyin edilmişdir. O, şəhərciyin texniki təsərrüfat işləri, təmiri, təhlükəsizliyi və yaşıllaşdırılması, həmçinin binanın əməkdaşlarının nəqliyyat vasitələrinə nəzarət kimi çətin və məsuliyyətli işləri layiqincə yerinə yetirir.
AMEA-nın ictimai həyatında əvəzsiz xidmətlər göstərmiş, zəhmətkeş və bacarıqlı əməkdaş olan B.Babayevi ürəkdən təbrik edir, ona möhkəm can sağlığı və əmək fəaliyyətində yeni-yeni nailiyyətlər arzulayırıq.

Congratulations to the director of Academy campus on the occasion 60th anniversary!
He was born in Imishli in the master's family.He studied at the Imishli secondary railway school in 1964-1974, in 1974 entered the faculty of geological exploration of the Institute of Petrochemistry named after Azizbekov. Starting his career at the Institute of Geology and Geophysics of ANAS, he worked as a laboratory assistant, research assistant, and then, chief engineer.
His scientific articles on the intrusions of the Lesser Caucasus, located in the territory of Nakhchivan (Ilandag, Alinja, Berdyk, etc.) are published in the republic and abroad juarnals.
In January 2016, Babayev was appointed as Director of the Academy campus of ANAS. He dutifully performs the technical and economic work of the town, works related to repair, safety, gardening, and also controls the vehicles of the building's employees.
We congratulat B. Babayev, who has invaluable services in the public life of ANAS, on his 60th birthday and wish him success in his future work!