BDU-nun Tətbiqi Riyaziyyat ETİ ilə Ukraynanın Mexanika İnstitutu arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb
02.05.2017 09:40
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Tətbiqi Riyaziyyat Elmi-Tədqiqat İnstitutu (TRETİ) ilə Ukrayna Milli Elmlər Akademiyasının (MEA) S.M.Timoşenko adına Mexanika İnstitutu arasında elmi əməkdaşlığı inkişaf etdirmək üçün əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
Müqaviləyə əsasən, TRETİ-nin əməkdaşları Mexanika İnstitutunda nəşr olunan “Tətbiqi mexanika” jurnalına, ukraynalı alimlər isə TRETİ-də çap edilən Tətbiqi və Hesablama Riyaziyyatı (Applied and Computational Mathematics), həmçinin Türk Dünyası Riyaziyyat Cəmiyyətinin Nəzəri və Tətbiqi Riyaziyyat jurnallarına məqalələrini təqdim edəcəklər.
Müqaviləni BDU-nun rektoru, akademik Abel Məhərrəmov və Mexanika İnstitutunun direktoru, akademik Aleksandr Quz təsdiq edib, TRETİ-nin direktoru, akademik Fikrət Əliyev və Mexanika İnstitutunun şöbə müdiri, akademik Anatoli Martınyuk imzalayıblar.

Scientific Research Institute of Applied Mathematics of BSU and the Institute of Mechanics of Ukraine signed a cooperation agreement
02.05.2017 09:40
In order to develop scientific cooperation the Scientific Research Institute of Applied Mathematics (SRIAM) of the Baku State University (BSU) and the Institute of Mechanics after S.M.Timoshenko of the National Academy of Sciences of Ukraine has been signed a cooperation agreement.
According to the agreement, the staff of SRIAM will submit their articles to the journal "Applied Mechanics" published at the Institute of Mechanics and Ukrainian scientists to the journals Applied and Computational Mathematics SRIAM and Theoretical and Applied Mathematics of the Mathematical Society of the Turkic World.
The agreement was approved by the rector of the BSU, Academician Abel Maharramov and Director of the Institute of Mechanics, Academician Alexander Guz and Director of the SRIAM, signed –by Academician Fikret Aliyev and the head of the Department of the Institute of Mechanics, Academician Anatoli Martinuk.