Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda məktəblilərlə görüş keçirilib
Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu şəhid D.Məmmədzadə adına 232 saylı tam orta məktəbin müəllim və şagird heyəti AMEA-nın akademik Y.Məmmədəliyev adına Neft-Kimya Prosesləri İnstitutunda olublar.
İnstitutun direktoru, akademik Vaqif Abbasovla görüşdə qonaqlara elmi müəssisənin fəaliyyəti, aparılan tədqiqatlar və əldə olunan nailiyyətlər barədə məlumat verilib.
Məktəblilər daha sonra institutun Memorial Muzeyində olub və muzeyin nəzdində fəaliyyət göstərən “Gənc Alimlər Klubu”nda akademik Yusif Məmmədəliyevə həsr edilən “Həyat formulu” filminə baxıblar.

В Институте нефтехимических процессов состоялась встреча со школьниками
Преподаватели и учащиеся полной средней школы номер 232 имени шехида Д.Мамедзаде Сураханского района города Баку посетили Институт нефтехимических процессов имени академика Ю.Мамедалиева НАНА.
На встрече с директором института, академиком Вагифом Аббасовым гостям была предоставлена информация о деятельности научного учреждения, проводимых исследований и достигнутых успехах.
Далее школьники побывали в Мемориальном музее института и в функционирующем при музее «Клубе молодых ученых» посмотрели документальный фильм «Формула жизни», посвященный академику Юсифу Мамедалиеву.